Moje maminka 4.-7.5.2020 B

7. 5. 2020 | Kronika - Bohnice

Týden MAMINEK! Celý tento týden jsme si povídali o rodině a hlavně o maminkách. Slaví totiž v neděli svátek, a tak jsme jim vyrobili krásné přáníčko a naučili se bezva básničku jenom pro ně. Zopakovali jsme si, že rodina je jedna z nejdůležitějších věcí na světě a připomněli, že i naše babička a prababička má svátek, jsou totiž také maminkami, i když ne těmi našimi. Krásný prodloužený víkend přejeme nejen maminkám.

Tento týden jsme slovní zásobu rozšířili o slovíčka týkajicí se rodiny(mother, father, sister, baby, brother, grandma, grandpa). Pomocí karetní hry jsme se naučili fráze Where is it? X I don’t know. Naučili jsme se básničku Family a nakreslili jsme si k ní obrázek svojí rodiny.

Tento týden jsme si povídali o našich rodinách a hlavně o maminkách, protože vy, milé maminky, máte v neděli svátek! Děti vám vyrobily krásné dárečky, které vás jistě potěšily. Jejich tvoření děti moc bavilo a vložily do něj všechen svůj umělecký potenciál a energii! Zpívali jsme známé písničky, tančili a hráli si na zahradě, kde jsme napekli spoustu dortů a koláčů.

V tomto týdnu jsme se zaměřili hlavně na čísla a barvy. Naučili jsme se také části těla a spojili toto téma s písničkou. Dětem už se hezky daří říkat svůj věk a jméno.

Rytmika, tanečky, dramaťák: společně jsme napsali přání maminkám k svátku ????.
Tvoření: dřevěný náramek pro maminky je úžasný!
Sportovní klub: sportování na zahradě má vždycky velký úspěch.
Muzicírování: zpívali jsme písničky na přání a bylo jich požehnaně ????.