Moje maminka…7.-11.5.2018 B

11. 5. 2018 | Kronika - Bohnice

Celý tento týden byl ve znamení maminek. Povídali jsme si o tom, kdy se stala naše maminka maminkou. A že naše babička je vlastně taky maminkou, i když ne pro nás. Všechny maminky na celém světě mají v neděli svátek a tak jsme se pro ně naučili krásnou básničku. Zpívali jsme písně, které zazní při loučení s předškoláky v červnu a už teď se na akci moc těšíme. Děti dostaly v týdnu za úkol popřemýšlet, jaký dárek by mamince udělal největší radost, kdyby jí mohly dát cokoliv na světě. Některé nápady byly parádní. Nápady jsme namalovali a nalepili do obrovského srdce. Anglický týden je tématem následujích dní a už se moc těšíme.

Angličtina: učíme se o všech členech naší rodiny, malé ale i velké. Do té malé patří mother, father, daughter, son. Širší rodina je např. aunt nebo uncle etc. Povídáme si o našich maminkách, jak je maminka pro každého důležitá a proč nezapomínáme ani na tatínky. Kreslíme si pomyslný strom na němž každý člen rodiny zaujímá své místo.

Milé maminky, tento týden byl celý o vás! Povídali jsme si o tom, jak jste hodné a starostlivé a dozvěděli jsme se také několik kulinářských zajímavostí. Že umíte upéct skvělé moučníky, usmažit vynikající palačinky a umí báječné omáčky! Zpívali jsme o vás dvě písničky a spoustu dalších jsme si zopakovali. Hráli jsme na Orffovy nástroje a vypadali jsme jako opravdový orchestr. Namalovali jsme krásné tulipány, takže máme rozkvetlou nástěnku. Přejeme hezký svátek!

Sportovní klub: na zahradě jsme si vyzkoušeli třínohý pochod i běh a velice se nám to líbilo!

Muzicírování: naučili jsme se prázdninovou písničku Na shledanou školko…

Věda je zábava: vyrobili jsme Nenewtonovu kapalinu – odborně řečeno sliz a vydatně jsme si s ní pohráli. 🙂