Planeta Země 1.-5.6.2020 B

5. 6. 2020 | Kronika - Bohnice

Tento týden začal velkou akcí! Hned v pondělí jsme ve školce slavili DEN DĚTÍ. Pro děti bylo nachystáno spousta zábavy, soutěže, legrace a samozřejmě nechyběl ani skákací hrad. Každý oslavenec si odnesl i pár dobrůtek v balíčku domů. V dalších dnech jsme se věnovali dalšímu zajímavému tématu a to planetě Zemi. Vysvětlili jsme si důležitost vody a slunce, bez kterých by život nebyl a pověděli jsme si i ostatních planetách sluneční soustavy. Z papírových čtverečků jsme vytvořili dvě planety Země a dokončili práci otiskem svých ručiček. V příštím týdnu si budeme povídat o hradech a o všem, co k nim patří.

Týden pro nás začal oslavou! V pondělí děti na zahradě plnily zábavné úkoly, které prověřily jejich obratnost, přesnost a rychlost. Odměnou jim byl balíček s překvapením a skákací hrad. Počasí nám přálo a Mezinárodní den dětí se vydařil. Následující dny jsme věnovali zkoumání naší planety.Četli jsme si knihu o etiketě a zopakovali si třídění odpadu. Zpívali jsme z plných plic, tančili a dováděli – to nám jde skvěle!
Na IT jsme si ji prohlédli z vesmíru a na start rakety Dragon.. a pomocí techniky kašírování jsme planetu s raketou také vyrobili (děkujeme za pomoc kamarádům Delfínkům) a pak namalovali. Děti se také naučily odpovídat na otázku jak se jmenují a také jak se říkají jejich značky v angličtině

Rytmika, tanečky, dramaťák: připravujeme překvapení, proto je vše velice tajné!
Tvoření: vyrobili jsme velký papírový globus.
Sportovní klub: motoristická překážková dráha na zahradě byla velmi pozitivně hodnocena????.
Muzicírování: zpívalo se, tančilo se, ale vše dokonale utajeno!