Planeta Země… 29.5.-2.6.2017 Ú

2. 6. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se věnovali naší planetě. Její ochraně, důležitosti ochrany přírodních zdrojů jak pro živočichy, tak pro rostliny a samotného člověka. Zamysleli jsme se nad tím, jak my sami můžeme přispět k její ochraně. Zopakovali jsme si třídění odpadů, koloběh vody, prolétli jsme se vesmírem a prozkoumali i další planety naší sluneční soustavy.

Logopedická prevence: hláska „Ř“

Grafomotorika: opakování

Tento týden jsme se věnovali naší planetě Zemi (planet Earth). Na IT tabuli jsme se podívali na příběh o ochraně planety a pak jsme si v komunikačním kruhu povídali o naší planetě. Kdo žije na naší planetě, jaké máme druhy podnebí, co planeta dokáže, když se rozzlobí – živelné pohromy (natural disasters) a jak bychom se měli k planetě chovat. S dětmi jsme navázali na enviromentální výchovu a recyklaci. Závěrem naší diskuse bylo, že bychom měli být více jako indiáni, kteří jsou mnohem více spjati s přírodou. S dětmi jsme vyráběli indiánské čelenky, totem a oheň. Na závěr týdne jsme šli vyčistit místní les od odpadků.

Anglický klub

Na anglickém kroužku jsme s dětmi zdobili týpí, malbou a tiskem, čímž jsme si s dětmi procvičili barvy a tvary. Také jsme s dětmi vypracovali pracovní list na před matematické představy na téma naší planety.

Tématem týdne byla planeta Země. Děti byly seznámeny se sluneční soustavou a s planetou Zemí. Na globusu jsme si ukázali barvy Země a její kontinenty. Povídali jsme si, jak ochránit přírodu na Zemi, kam patří odpadky a jak třídíme odpad. V rámci dopolední procházky jsme udělali dobrý skutek a vyčistili od odpadků nedaleký les.

Prostřednictvím písničky „Whole world“ jsme si ukázali, co vše Planeta Země představuje. Povídali jsme si o třídění odpadu, nechyběla praktická ukázka a také poučný příběh jak Peppa pig a jeho rodina se chovají šetrně vůči přírodě.

Dramatický/pohybový kroužek
S dětmi jsme si zahráli hereckou etudu na Indiány. Také jsme se naučili nový indiánský tanec, kterým zaženeme děšť a 3 nové básničky.

Hudební/pěvecký kroužek
Tento týden jsme si zazpívali písničky spjaté s naší Zemí. Kolik je ve světě školek? Kolik je na světě škol? To vše jsme se dozvěděli z písničky „Kolik je na světě věcí“.

Kroužek populárního zpěvu
Zpěváčci si vyzkoušeli, jaké je to být paní učitelka zpěvu a vyzkoušeli si opravovat chyby v postoji při zpěvu. Kapacitu dechu a práci s dechem stále rozšiřujeme a děti mají úspěšné výsledky. Také jsme si zopakovali základní tóny. S hudebními nástroji jsme se sólově doprovodili při interpretaci libovolné písně. Tím jsme se učili synchronizovat zpěv s perkusy.

Pohybový kroužek
Tento týden jsme si změřili síly v závodech v běhání. Poté jsme si venku společně zahráli fotbal a florbal. Holky i kluci vytvořili smíšené týmy.

Výtvarný kroužek

Na odpoledním kreativním tvoření si náš indiánský kmen vyrobil čelenky. Děti si polepily čelenky okrasným papírem, samy si vybraly barevná pírka a podle svého uvážení si pak pírka rozmístily a nalepily. U dětí jsme rozvíjeli estetické cítění, samostatné rozhodování a jemnou motoriku při lepení a ohýbání papíru.

Malý přírodovědec

Tentokrát jsme s Tomášem opět používali nám už známé indikátorové papírky a udělali jsme si pěkně barevnou hodinu, protože jsme zjišťovali pH různých barviček. Šlo nám to na výborně. 🙂