Plody podzimu…15.-19.10.2018 B

19. 10. 2018 | Kronika - Bohnice

Týden plný akcí a zábavy, i tak by se dal nazvat poslední týden ve školce, který nesl jméno podzimní plody. V pondělí jsme přivítali ve školce divadelníka Zdendu a on nám předvedl parádní břichomluveckou show. Ve středu k nám do školky zavítali poníci, na kterých jsme si zajezdili, pověděli jsme si o nich zajímavé věci a také je nakrmili. V týdnu samozřejmě zbyl čas i na podzimní tématiku. Sběr podzimních plodů v lese na lepící kartičky nás moc bavil a vytvořili jsme krásné obrazce. Na konci týdne jsme provoněli školku domácím štrůdlíkem, který jsme společně upekli a také ochutnali. Jeden byl s jablíčkem a druhý s jablíčkem a ořechy – typické podzimní plody. Už teď se těšíme na další týden, kdy si budeme povídat o Halloweenu.

Angličtina: během tohoto týdne jsme se věnovali tématu, jak se zvířátka připravují na zimu. Vysvětlili jsme si význam slov hibernation, migration a adaptation a zopakovali názvy některých zvířat – birds, fish, butterflies, earthworms, squirrels, bears, bats, mice , beavers, rabbits… Naučili jsme se písničku „Squirrel, squirrel, shake your bushy tail“. Také jsme opakovali názvy podzimních plodů, které vídáme při procházkách – chestnuts, acorns, walnuts, hazelnuts, rosehips, mushrooms…

Tento týden byl opravdu nabitý. V pondělí nás navštívilo divadélko – česko-anglické představení se nám moc líbilo. Poznávaly jsme plody podzimu a zkoumali je v lese i jinde v okolí školky. Naučili jsme se novou pohybovou písničku a dokonce dvojhlasně básničku „Foukej, foukej větříčku..“ Ve středu nás navštívili poníci – zajezdili jsme si na nich a nakrmili je jablíčky. A také jsme si vyrobili nádherné podzimní obrázky s obtisky listů. Už se moc těšíme na Halloween, který nás čeká příští týden.

Rytmika, tanečky, dramaťák: zazpívali jsme si písničku Měla babka… a naučili jsme se tancovat mazurku.
Tvoření: vyrobili jsme broučky a vážky z podzimních plodů – jsou kouzelní.
Sportovní klub: soutěžili jsme ve sběru žaludů. Naše klání skončilo nerozhodně.
Muzicírování: naučili jsme se strašidelnou písničku Babice, protože Halloween už klepe na dveře.
Věda je zábava: hokus-pokus s mícháním barev vyšel na jedničku!