Plody podzimu… 16.-20.10.2017 B

20. 10. 2017 | Kronika - Bohnice

Hned v pondělí nás navštívila ve školce milá písničkářka s pohádkou „O čarodejnici Malče“. Pohádka se nám moc líbila a pěkně jsme si u ni zazpívali. Celý týden zněla školkou píseň o zakutáleném jablíčku. Také nás velmi bavila písnička „Když jsem šel z hub“. V pátek jsme uspořádali výpravu do lesa a ve dvojicích jsme si na speciální lepivou desku nalepili krásný obrázek z plodů, listů a všeho, co v lese můžeme najít. Byla to zábava a výtvory se vážně povedly. Procvičili jsme u toho všechny smysly a i práci v týmu. Už teď se těšíme na další týden, který bude strašidelně strašidelný! Budeme si totiž povídat o Halloweenu a ve středu nás čeká i Halloweenská párty.

Angličtina: vysvětlili jsme si pomocí obrázků a pro lepší představu i krátkého ilustračního videa jak funguje „life cycle“ v přírodě. Ukázali a popsali jsme si jednotlivá stádia od semínka až po výslednou plodinu. každé stádium jsme si pak společně nakreslili, vystřihli a nalepili ve správném pořadí. Zopakovali jsme si píseň z minulého týdne „Leaves are falling down“ a učili se pouze na základě sluchového vjemu rozpoznávat základní hudební nástroje (guitar, piano, flute, triangl, xylophone…)

Anglický klub: Vést jednoduchou konverzaci ve dvojicích. Hello, how are you? How old are you? Do you want to play with me? What do you think about..? Pomocí her zopakování nových slovíček (cheastnut, leaf, pumpkin, pine cone, fox, hedgehog..etc) a pokračování v hledání „the opposites“ všude kolem nás.

V pondělí nás navštívila milá návštěva s hudebním pořadem „O malé čarodějnici Malče“, při kterém jsme tancovali a zpívali. Bylo to báječné! Při povídání o plodech podzimu jsme se naučili novou básničku „O jablíčku“, které se skutálelo, ale vůbec ho to nebolelo. Naše tvoření bylo také o jablíčkách: obtiskávali jsme je na papír a misku jsme vylepili z natrhaného papíru. Přibyla nám také písnička, která je pro děti dobře známá: „Šla Nanynka do zelí“. Krásně jsme si ji zazpívali i ostatní písničky, které už známe, doprovodili jsme se hrou na tělo a Orffovými nástroji. Hezky jsme si při této činnosti procvičili prstíky. Týden jsme uzavřeli pohádkou „O veliké řepě“.

Rytmika, tanečky, dramaťák: využili jsme velké jeviště na naší zahradě a zahráli jsme si hru Na houbaře. Užili jsme si spoustu legrace!

Tvoření: vytvořili jsme něco pro naše mlsné jazýčky. Jablečno – ořechové taštičky byly báječné.

Sportovní klub: běhání s úkoly a šplhání po ribstolech milujeme!

Muzicírování: z písničky Morče se stal velikánský hit, ale věnovali jsme se celé školkové hitparádě.

Věda je zábava: míchání červené, zelené a modré barvy bylo zajímavé. Už víme, co je Newtonovo kolo.