Počasí 29.10.-2.11.2018 Ú

2. 11. 2018 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se věnovali tomu, co je to, kde a jak vzniká vítr, déšť, sníh, duha… Na IT tabuli jsme procestovali mnoho kontinentů a společně jsme sledovali, jaké počasí na nich převažuje a zauvažovali jsme nad tím, jak se asi v takových zemích lidem a dětem žije. Nezapomněli jsme se podívat i na sílu přírody, tedy na extrémní počasí a jeho následky.

V angličtině jsme si povídali o větru – jak poznáme jeho sílu, o změnách počasí v přírodě v průběhu ročních období a také o některých jevech, které nejsou moc časté – např. o hurikánech nebo záplavách. Ukazovali jsme si také, jak se vhodně obléknut do daného počasí, aby nám bylo příjemně.

Počasí bylo naše další téma na tento týden. Říkali jsme si o různorodém počasí a zařadili ho do ročních období. Popovídali jsme si i o oblečení. Jak se správně obléknout do daného typu počasí. Na tabuli jsme si ukázali extrémy počasí, jako je tornádo, poušť, vlny a mlha.

Cvičili jsme s padákem a s míčky.

Trénovali rovnováhu a hody.

Tento týden jsme si s Lištičkami popovídali o tom, jaké máme počasí. Zazpívali jsme si nové písničky s tabulí a zahráli si i na to, jak se to počasí chová. Venku už jsou krásně zbarvené listy a tak jsme neváhali a šli se na ně podívat.

Hudební a taneční kroužek

Je listopad a ten provází větrné počasí. My jsme si na takový vítr zahráli svým dechem. Děti pomocí svých dlaní zjišťovaly, jaký může mít dech sílu. To vše je důležité pro zpívání. A protože nás čeká besídka, celý týden se nesl v duchu semaforských písniček a tanců.

Kroužek zpěvu

Tento týden jsme věnovali pozornost intonačním cvičením a svým ouškům. Děti měly za úkol, podle našich pomůcek, uhodnout, jestli melodie podle tónů stoupá, nebo klesá. Dále jsme se učili vnímat durovou a mollovou melodii ( vše podle pomůcek pro děti). Nakonec jsme se naučili druhou sloku k písni Když se zamiluje kůň, a tu si pak po skupinkách zazpívali.

Sportovní kroužek

Tento týden si Lištičky i Sovičky zahrály s padákem hru na kapičky a na vítr.

Výtvarný kroužek

Jelikož se nám pomalu blíží Vánoce, začali jsme s výrobou ozdob z vizovického těsta, ale zároveň jsme si vyrobili krásný mrak a kapičky na výzdobu dveří.