Počasí… 4.-8.11.2019 B

8. 11. 2019 | Kronika - Bohnice

Tento týden byla řeč o počasí. Vysvětlili jsme si, co ovlivňuje počasí, kde se bere vítr, mraky, déšť, sníh, sluníčko a třeba i kroupy. Zpívali jsme si Prší prší a básnička byla o kapičce deště. V tomto týdnu nás navštívilo Dobře naladěné divadlo s pohádkou Princezna Čokoláda a nejenom, že jsme si to užili, ale i jsme se něco důležitého naučili. Vyráběli jsme zataženou oblohu plnou deště pomocí pastel, prstíku a rozfoukané tuše a dalším výrobkem byla krásné duha, kterou jsme pomocí nůžek nastříhali a nalepili. V dalším týdnu si budeme povídat o koloběhu vody a určitě zkusíme i nějaký hokus pokus – to bude zábava!

Týden s tématem „počasí“ nám začal pohádkově; přijelo za námi do školky divadlo a zahrálo nám pohádku o princezně, která měla ráda jen sladkosti a nic jiného nejedla. Nakonec ale zjistila, co je důležité jíst, a my jsme mohli zatleskat šťastnému konci. Pověděli jsme si, jaké známe druhy počasí a vyrobili jsme si arch s „meteostanicí“, do kterého jsme každý den zakreslovali aktuální ranní počasí. Zpívali jsme o deštíku a vyjadřovali jsme počasí pomocí Orffových nástrojů. A v pátek jsme upekli jablečný závin! Provoněl nám školku a jen se po něm zaprášilo!

Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme divadlo  společně s pejskem a kočičkou. Podlaha v jejich domečku už se zase leskne jak zrcadlo.????

Tvoření: společně jsme  namalovali podzimní plískanici. Vypadá velice autenticky!

Sportovní klub: cvičili jsme na ribstolech a krásně nám to šlo.

Muzicírování: valaši už zase pasou při betlémské salaši a my si o nich zpíváme.