Podzim čaruje… 3.-7. 10. 2016 B

7. 10. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Začarovali jsme si společně s barevným podzimem.

Nejdříve jsme prozkoumali listy, jejich barvy a žilnatinu. Naučili jsme se básničku o podzimu a pozorovali jsme různé tvary listů. Další den jsme si zahráli na meteorology a věnovali se větru, dešti… Přemýšleli jsme, odkud se berou a bádali nad tím, jestli si někdy nechají poručit : ). Nedají! Tak jsme si radši vyprávěli o tom, co je dobré v takovém nečasu mít na sobě, aby nám nebyla zima.

Vyrobili jsme parádní stromy s barevnými otisky listů a nádhernou listovou mozaiku.

Příjemný a barevný víkend! My se už nemůžeme dočkat příštího týdne, protože si budeme povídat o zvířátkách – jak se chystají na zimu.

V tomto chladném týdnu se děti seznamovaly s obdobím podzimu. Cílem bylo seznámit děti prostřednictvím různorodých činností se změnami v podzimní přírodě a činností lidí v podzimním období.
Vyrobili jsme si s dětmi krásné stromy, které jsme ozdobili barevným listím, které k tomuto období neodmyslitelně patří. Povídali jsme si o tom, co sklízíme na podzim z našich zahrádek a polích​a ochutnávali jsme.Kromě zeleniny jsme sklízeli také ovoce, které dětem chutnalo nejvíce, zvláště pak méně známá gdoule, která má lehce kyselo- trpkou chuť. ​​Hráli jsme pohádku O veliké řepě a vybarvovali tématické obrázky. ​​Podzimní čarování se dětem moc líbilo, ale už se společně těšíme na to, až budeme příští týden připravovat zvířátkazimu.

Začal nám podzim, a to je především období, kdy se mění barvy přírody a také počasí. Právě na to jsme se tento týden v AJ s Delfínky zaměřili.

I přes déšť a chlad děti kupodivu s úsměvem stále vykřikovaly Autumn Autumn! ( Podzim podzim! ), zpívaly písničku “ It’s raining it’s pouring“ a foukaly si do obličeje s tím, že dnes je opravdu Windy Windy! ( Větrno) 🙂

Při výtvarných aktivitách s listy a stromem jsme si procvičili podzimní barvy i geometrické tvary. Pomohla i písnička “ Leaves leaves falling down „.

Velká pochvala patří našim nejmladším za obrovskou snahu používat angličtinu při běžných činnostech a opakování slov a našim předškolákům za pomoc s překladem ve chvílích,kdy nejmenší nerozumí. Skvělá práce!

Odpolední aktivity:

Zahráli jsme si na vítr, déšť a dokonce i tornádo, vytvořili jsme parádní papírový strom se sovičkami a jablíčky, meditovali jsme u poslechu Ročních dob Antonia Vivaldiho. Naučili jsme se hru Na barvy a masírovali jsme medvědy. A vědecky jsme prozkoumali, proč je teď u nás podzim a jak všichni cestujeme vesmírem.