Podzim čaruje… 30.9.-4.10.2019 J

4. 10. 2019 | Kronika - Jirny

Sovičky:

Tento týden jsme se věnovali podzimu. Pozorovali jsme a povídali si o změnách počasí, barev, zjistili jsme, co nám ještě dozrává na našich zahrádkách. Na procházkách jsme sbírali kaštany. Vnímali jsme podzim v celé jeho šíři.

Všude okolo nás jsou vidět podzimní barvy, a tak jsme si o nich v angličtině povídali. Říkali jsme si pak také, jak vlastně jednotlivá roční období odlišíme, jak se příroda a svět okolo nás na podzim proměňuje a jaké poklady můžeme nacházet – krásné pestrobarevné listí, kaštany, oříšky, jablíčka…

S dětmi jsme si nejdříve uvědomili, že máme 4 roční období a čím se každé vyznačuje. Zaměřili jsme se, co je typické pro podzim. Ukázali jsme si, jak podzim kouzlí s listy, vysvětlili si, proč se zbarvují, opadávají a kam všechny mizí. Na společných procházkách pak bylo kouzelné, jak děti samy od sebe vyhledávaly, o čem jsme si ve školce povídali.

Výtvarný kroužek

Tento týden si povídáme o podzimu, proto si Lišky vyrobily pomocí hlíny a kaštanu šneky a hříbky.

Sportovní kroužek

Jako každý týden nesmělo chybět protahování, cviky na rovnováhu, překážková dráha a tanečky.