Podzimní počasí, babí léto – 6.10.-10.10.2014

9. 10. 2014 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si povídali o babím létě. V pondělí jsme si z otisků rukou vytvořili pavoučky. Palce znázorňovaly kusadla a ostatní prsty na rukou stačily přesně na osm pavoučích nohou.

Příští den jsme pavoukům během anglického dopoledne upletli sítě. Také jsme si procvičili slovní zásobu a zahráli hry. Ve středu venku strašně pršelo, tak jsme vyrobili krásné mraky, ze kterých pršely provázky deště. Také jsme si zacvičili jógu pro děti, kterou máme tak rádi. Ve čtvrtek jsme si vyrobili větrného mužíčka, který má kadeře z natočeného papíru. Poslední den jsme si vyrobili speciální větrník, který nám nezničí ani podzimní déšť a vítr. Užijte si pěkný víkend a příští týden nás navštíví DRACI!

Lišky

V pondělí jsme si povídali o novém období jménem podzim, který nám nastal. Co se děje v přírodě, a co můžeme dělat my. Zahráli jsme si hru na pavouka a mouchy a pak jsme si ukázali, jak takoví pavouci mohou vypadat. Nakonec jsme si pavoučka z vlastních otisků rukou stvořili. Druhý den jsme si pro pavoučka namotali pavučinu a povídali si o babím létu. Ve středu jsme jsme si zazpívali písničky jako Není nutno, Stromy, Klokani. Ukázali jsme si z čeho nám venku padají kapky deště. Naučili jsme se říkanku o kapičce a vyrobili si mráčky s deštěm. Ve čtvrtek jsme si zahráli „Pan Čáp ztratil čepičku“ a podívali se na pohádku „Jak Rákosníček měl co dělat, aby mu vítr nesebral rybník.“ Cvičili jsme dechové cvičení, jak fouká mírný a jak silný vítr a pak jsme si zkusili takový vítr namalovat. V pátek jsme si sestavili z PET lahví větrník.

Písnička:

Básnička:

Dobré ráno, dobrý den,
den se krátí s podzimem.
Venku fouká vítr, prší,
připravte si děti uši.

Dobré ráno, dobrý den,
hrajeme si s podzimem.
Listí zlátne, padá dolů,
bude nám tu dobře spolu.

Čáry, máry, ententýky,
vyrobíme větrníky.
Foukne vítr ze shora,
zatočí se dokola.

Tanečky

Počasí v pondělí nám opět přálo a tak taneční kroužek proběhl na školní zahradě. Věnovali jsme se správné rytmice při hudbě, seznámili jsme se s tancem ,,mazurka“.

English Club

Tento týden jsme si samozřejmě zpívali Itsy Bitsy Spider. Dále jsme se učili odpovídat na otázku: How are you? I am fine, thank you.

Key words: a spider, a spider web, a cloud, rain, wind

Tvoření

Celý týden se bavíme o počasí na podzim, proto jsme si udělali nástroj, který nám pomůže uslyšet vítr, který na podzim hodně fouká. Když si nástroj pověsíme někam, kde je dobrý vítr a ztišíme se, můžeme uslyšet, jak vítr mluví. Na kolečko z drátku jsme namotali alobalové proužky, které jsme natrhali nebo nastříhali, nakonec jsme je barevně pomalovali.

Sportovky

Ze začátku jsme se rozcvičili. Pak jsme si zacvičili rovnováhu na balanční čáře. Chytli jsme se šňůry a jako pavoučči na pavučině jsme běhali po zahradě, opatrně tak, aby nikdo nevypadl. Také jsme se šňůrou udělali kruh a dávali ji nad hlavu a na zem. Pořádně jsme se protáhli. Nechyběly závody a hod do dálky.