Pranostiky… 29.1.-2.2.2018 Ú

2. 2. 2018 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si pověděli a vysvětlili, co vlastně jsou pranostiky. Na IT tabuli jsme se podívali, jak a proč vznikla pranostika o Sv. Lucii a Barboře, jaké pranostiky máme v měsíci únoru. Společně jsme se také zamysleli nad tím, jak se našim předkům žilo, co měli oproti nám lehčí a lepší a co naopak těžší. Nezapomněli jsme se několik pranostik naučit zpaměti – uvidíme, zdali se vyplní.

Logopedie: hláska „K“

Grafomotorika: správný úchop

Angličtina: tento týden jsme s dětmi probírali anglickou abecedu, spelování, písmenka a výslovnost. Abecedu jsme procvičovali písničkou ABC’S a pomocí abecedně tabule. Pomocí tabule jsme procvičili barvy a počítání. Spelování v angličtině je velmi důležité pro budoucí výuku angličtiny ve škole a pro její psanou formu. Opakování slovíček na téma feelings, forest animals, sports, verbs, adjectives a questions.

Anglický klub: na anglickém kroužku jsme trénovali spelování. Spelovali jsme různá slova. Zkusili jsme najít z písmenek své jméno a vyspelovat hodnocení. Procvičovali jsme rozpoznávání písmenek a jejich výslovnost. Vypracovali jsme pracovní listy na doplňování písmenek a rýmování. Anglické spelování budeme procvičovat do konce školního roku. Vizualizace a znalost psaných anglických slov pomáhá dětem při psaní a lepší výslovnosti.

Náš týden byl o pranostikách. Povídali jsme si o tom, co pranostika je a hlavně jsme si povídali o únorových pranostikách. Už víme, že pranostik je moc a na každý měsíc, probrali jsme i  pranostiky na jména. Ve středu jsme přivítali u nás ve školce malé prasátko, o kterém nám pán vyprávěl, co má rádo a jak se o něj starat. Také jsme opakovali slabikování, počítání do deseti a geometrické tvary. A abychom byli zdraví, hodně cvičili.

Angličtina: tento týden jsme hodně opakovali (winter clothes, animals and their sound etc.). Zabrousili jsme však i do nové slovní zásoby, konkrétně jsme se zjišťovali „How do you feel today?“. Každé ráno začínáme nejen pozdravem „Good morning“, ale také anglickou písničkou, známe jich již tolik, že nikdy nevíme, kterou vybrat.  🙂

Hudební a taneční kroužek: tento týden si děti vyrobily loutky na špejlích a odehrály divadlo “O lásce”. Připravili si i divadelní scénu a text byl zcela improvizovaný. Také jsme si zatancovali na skladbu valčíkového rytmu. Nejdříve jednotlivě a poté v párech. Kluci tuto výzvu zvládli skvěle. Také jsme si procvičili dechová a rytmická cvičení a zpívali naučené písničky z předešlých hodin.

Kroužek zpěvu: otevřeli jsme druhé pololetí společně s novými dětmi. Vysvětlili jsme si, jak vypadají hlasivky, bránice a co je dech a jak s ním pracujeme. Dále jsme rozezněli své hlásky rezonančním cvičením a po té dechovým a artikulačním cvičením. Píseň pro tento týden – Citronky.

Sportovní kroužek: opičí dráha patří mezi naše oblíbené, tentokrát byla plná záludných překážek, v závěru hodiny jsme trénovali hod na koš.