Příprava na čarodějnice… 20.-24.4.2015

24. 4. 2015 | Kronika - Bohnice

Celý týden u nás probíhala metamorfóza ve skutečné čarodějky a čaroděje. Příští úterý bude završena se vší parádou. Už se nemůžeme dočkat!
V pondělí jsme si povídali o filipojakubské legendě a zjistili jsme, že být čarodějem, bývalo dost nebezpečné povolání. Začali jsme s výrobou ježibaby v životní velikosti a ještě nevíme, jaký ji stihne osud.
V úterý jsme naše veledílo dokončili. Aby nám to šlo od ruky, zpívali jsme si u toho písničku 5 ježibab na koštěti : ).
Ve středu jsme s Tomášem plavali a s Bety jsme pro naši ježibabu vyrobili nádherný klobouk.
Stala se z ní nejlépe oblečená ježibaba široko-daleko!
Ve čtvrtek jsme se rozhodli důkladně připravit na zahradní slavnost a pilně jsme trénovali písničky a básničky. Těšíme se na úterý!
V pátek byla škola čarování, zaříkadel a magických písní. Bety a Tomáš nám poradili, jak vyrobit čarodějnický kostým a my jsme to zvládli úžasně, jako vždycky.
Jak to dopadne s naší ježibabou? To všichni zjistíme v úterý! Zatím užívejte krásného víkendu.
Moc se těšíme na skvělé odpoledne a  prosím nezapomeňte na špičaté klobouky : )!

Písnička:

Básnička:

Že prý jistá ježibaba
každé ráno chytí švába.
A pak prý ta stará witch
dává si ho na sendvič.

Tento týden se děti seznamovaly s tématem čarodějnic. Objasňovali jsme pojmy dobro a zlo a připravovali se na oblíbenou akci této tradice.

První den byly děti uvedeny do tématu čarodějnic. Tvořili jsme čarodějnický hrad, který jsme ozdobili různými motivy. V tomto bloku nás provázela básnička „Ježibabo, ježibabo!“, kterou bychom rádi rodičům představili během školní akce pálení čarodějnic.
Ježibabo, ježibabo!
(FYLEMANOVÁ Rose, překlad Pavel Šrut, Verše z celého světa, časopis Sluníčko)

„Ježibabo, ježibabo, kam letíš
na svém novém smetáku?“
„Nevidíte? Na nákup!“

„Ježibabo, ježibabo, a co jíš?“
„Nemám zuby, tak teď k stáru
sním jen díry v ementálu.“

„Ježibabo, ježibabo, a pít smíš?“
„Kdepak! Jenom když mám hosta,
dám si sklenku octa.“

„Ježibabo, ježibabo, a kde spíš?“
„Na mraku si ustelu
a spím jako v hotelu!“

Další dny jsme objevovali co dále souvisí s tématem . Kouzla, zaříkávadla, kouzelné koště, klobouk, kočka, pavouci apod. Z papírového talíře jsme vyráběli kouzelného pavoučka, který nám bude zdobit nástěnku.
Poslední den jsme s dětmi vyráběli speciální čarodějnický oděv, který nás bude příští týdne zdobit. Byla to velká legrace a už se moc těšíme na společné chvíle u táboráku. 🙂

Anglický klub

Tento týden měl nádech kouzel a čarování. U nás  ve školce jsme se  začali připravovat na „čarodějnice“.   Děti si vybíraly čarodějku, která se jim nejvíce líbila, tu si potom vybarvily  a vystříhaly.

Anglická písnička:

The Crazy Witch

Slovní zásoba:

a witch, a spider, a bat, a hat, a broomstick, + body parts ( a big nose, green eyes, hands, arms, legs, hair)

Odpolední aktivity:
Rytmika, tanečky, dramaťák: Ivica postavila loutkové divadlo a zahrála nám divadlo O babici s chlupem na bradavici. Naučili jsme se i písničku o stejnojmenné osobě.
Tvoření: Naučili jsme se, jak se vyrábí čarodějné koště. To naše nejen dobře mete, ale i létá!
Muzicírování: 5 ježibab na koštěti jsme ještě nepotkali, ale umíme o nich zpívat.
 A moc se nám to líbí.
Sportovní klub: Tančili jsme tanec ježibab. Byl strašidelný a legrační zároveň. Byli jsme nadšení!