Příprava na Zahradní slavnost… 6.-10.6.2016 B

12. 6. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Celý týden jsme se cítili jako princezny a princové. Procházet se po hradech a zámcích se nám moc líbilo!

Na začátku týdne jsme zkoumali, jaký je rozdíl mezi hradem s zámkem a pustili jsme se do výroby 3D hradního modelu.

Zahráli jsme si divadlo O rytíři a drakovi a také jsme se věnovali ryze praktickým věcem – co si vzít s  sebou na výlet. Ve čtvrtek jsme kromě plavání stihli ještě přípravu na zahradní slavnost. Malovaná opona a papírový hrad se povedly skvostně! Už se těšíme na besídku.

Krásný víkend, možná i výletní. Naše zámecké putování bude ještě pokračovat, protože nás moc baví.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Pohádka o princeznách a drakovi měla velký úspěch. Naši draci se stali vegetariány a v krajině zavládl klid a mír.

Tvoření: Tentokrát se malovali divadelní kulisy a šlo nám to pěkně od ruky…

Muzicírování: Důkladně jsme vyzkoušeli, jak to šlape našemu školkovému orchestru.

Sportovní klub: Zahráli jsme si přehazovanou na zahradě. A zápas se pořádně protáhl!

Tento týden se Žabičky seznamovaly se životem na zámku (hradě) a  s dřívějšími obyvateli těchto staveb.

PRINCEZNIČKA – F.Hrubín

Princeznička na bále poztrácela korále.

Její táta, mocný král, Honzíka si zavolal.

Honzíku, máš na mále, přines nám ty korále.

Honza běžel za hory, nakopal tam brambory.

Vysypal je před krále, „Tady jsou ty korále, jiné už tam neměli, ty už snědli v neděli.“

S dětmi jsme si hráli na princezny, prince, krále a královny a početný zástup rytířů (hasičů) nám střežil náš nedobytný hrad z kostek. Pokoušeli jsme postavit hrad z písku a minimálně z kartonu a ruliček se nám to jistě povedlo. 🙂 Podívejte se na stoleček u hlavní nástěnky.

Sluníčko nám tento týden přálo, proto jsme s dětmi trávili volné chvilky na zahrádce nebo na hřišti v lese.

Jistě by bylo jednoduché uhodnout, které anglické slovíčko se tento týden v naší převážně dívčí třídě používalo nejvíce. Ano, bylo to slovíčko „a princess“ ( princezna) a velmi frekventovanou se stala i královna. Děti se samozřejmě seznámily i s mužským osazenstvem hradů a zámků, ovšem jak jsme zjistili, „princové ( a rytíři) jsou na draka“ 🙂 Na draka naštěstí také došlo a to v krásné knize ZOG od spisovatelky Julie Donaldson. Pohádka o dračí škole byla nejen zábavná, ale také jsme se v ní jistě naučili něco nového.

Při výtvarných aktivitách a především tvorbě hradu z barevných kostiček jsme si opakovali nejen barvy, ale také přídavná jména ( velký, krásný, silný atd. ). Starší Delfínci již také vědí, že existuje rozdíl mezi hradem a zámkem a máme pro ně i v AJ jiná slovíčka.

Poctivě nacvičujeme na Garden party, věříme, že se Vám náš kousek bude líbit.