První znaky jara… 14.-18.3.2016 B

18. 3. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Jaro už ťuká, klepe, možná i buší na dveře a my se už moc těšíme na to, až tady bude v celé své kráse. Celý týden jsme pátrali po tom, jak jaro ohlašuje svůj příchod.

V pondělí jsme společně objevovali, jak se příroda venku mění. Zjistili jsme, že dny jsou mnohem delší než o Vánocích, venku to začíná rašit a kvést. Dokonce i ptáčci víc zpívají. Už víme, že to má na svědomí sluníčko! Naučili jsme se o něm básničku a prstíky jsme namalovali zářivé sluníčko. Máme z něj velkou radost!

Úterý jsme netrpělivě očekávali, protože jsme měli přijít v zelené barvě – slavil se svátek sv. Patrika. Ráno jsme objevili dopis od skřítka ve kterém stálo, že ve školce je ukrytý jeho poklad. Nastalo velké hledání, celou školku jsme důkladně prošmejdili a poklad byl nakonec objeven ( světe div se ) v lednici! Radost byla obrovská, protože byl plný dobrot.

Ve středu jsme se podívali na sluníčko tak zblízka, jak jen to šlo a také jsme zjišťovali, co se děje venku v trávě. Vyrobili jsme si krásně barevné papírové kytičky, kterými vyzdobíme okna ve školce. Ať to tady všechno kvete!

Ve čtvrtek jsme navštívili tůňky, potůčky, rybníčky a pátrali po životě žabiček. Zjistili jsme, že je hodně druhů žab a některé jsou i krásně barevné. Vyrobili jsme si žabičky z ruliček od toaletního papíru. Jsou legrační : ).

V pátek jsme si povídali o čápech. Dokonce jsme se naučili, že čáp loví i myši! Moc se nám líbí jejich hnízda na komínech. Potom jsme se pustili do zahradničení a zaseli jsme osení do skořápek od vajíček. Stihli jsme ještě dokončit detaily na našich žabičkách a pospíchali jsme užívat skoro jarní sluníčko.

Nádherný první jarní víkend a krásnou květnou neděli. My se těšíme na modré pondělí, šedivé úterý, škaredou středu… a Velikonoce!

Básnička týdne: Skokan zelený.

Sedí skokan zelený v trávě mezi lupeny.

U veselých pantoflíčků, vyhřívá se na sluníčku.

Dej si pozor skokane, ať se ti nic nestane,

brodí se tu čáp, zobanem klap-klap.

Lidi to byl skok – z trávy na potok,

do  potoka žbluňk a víc ani kuňk!

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Přečetli jsme si příběh o Kvakovi a Žbluňkovi – Koláče. Anglický humor se nám líbí a tak jsme si ho vyzkoušeli zahrát. Pro velký  úspěch bychom  rádi hráli ještě jednou, jenomže došly koláče : ). Proto jsme hráli hru s básničkou Skokan zelený a ta měla úspěch ještě větší!

Tvoření: Vyrobili jsme velikonoční věnec ze skořápek, mechu a peříček. Je skvostný!

Muzicírování: Důkladně jsme se hlasově rozcvičili a prozpívali náš repertoár. Hitparádu momentálně vedou Tři čuníci. Potom jsme ještě hráli hru Na skokana, protože byl o ní velký zájem.

Sportovní klub: Skákání jsme si dosyta užili při hře Na čápa a Honzo vstávej! Naše nohy dostali zabrat! Žáby to vůbec nemají jednoduché