První znaky jara… 14.-18.3.2016 Ú

18. 3. 2016 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si báječně užili. Měli jsme úžasné téma: “ První znaky jara“

Společně jsme poznávali a učili se pojmenovat první jarní kytičky. Hráli jsme si s jejich obrázky, poznávali je v časopisech, ve třídě jsme měli živé narcisy, bledulky, krokusy, macešky, fialky, na školkové zahradě nám vykvetly sněženky.

Naučili jsme se básničku „Sněženka“ od Františka Hrubína.

Jarní sluníčko nás zlákalo k zahradničení. Společně jsme si vyseli jarní osení, pažitku, bazalku, tymián. Do truhlíků jsme také naseli lichořeřišnici, lobelky, afrikány.

Společně se Sovičkami jsme vyrobili a nakreslili velké květiny do školkových oken, také zajíce a slepičky, kuřátka, kohouty…

Moc nás to všechny společně bavilo. Máme krásnou školku.

Na procházkách jsme zvědavě nakukovali do zahrádek a předháněli jsme se v poznávání jarních květin. Moc nám to šlo.

Pozorovali jsme, jak začínají pučet stromy podél potoka, viděli jsme první včelky. Příroda se konečně probouzí.

Tento týden jsme si s dětmi povídali o jaru. Jaro probudilo rostliny i hmyz, což jsme pozorovali hlavně v lese.

V pondělí jsme si na IT ukázkách prohlíželi jarní proměny v přírodě . Procvičovali jsme typy počasí, dny v týdnu a měsíce v roce. To vše zabalené  do písniček, které děti doprovázely na hudební nástroje.

Dále  jsme si povídali o významu všeho živého okolo nás. Vše živé je důležité a má právo žít tak jako my lidé. Malovali jsme vidličkovou technikou tulipány podle fantazie každého z nás. Pak jsme tančili Irské tance ve dvojicích.

Ve středu si děti vyrobily zelené čepice a povídali jsme si o sv. Patrikovi. Vybavili jsme se mapou  a vypravili se podle ní  do lesa, kde na nás čekal poklad v podobě malé sladkosti.

Ve čtvrtek bylo naším hlavním tématem pěstování kytiček a přípravou na Velikonoce. Venku jsme se do květináčů a truhlíků učili sázet květiny a obilí.

V pátek jsme jako vždy opakovali to, co jsme se dozvěděli v tomto úžasném téměř jarním týdnu.  Pak jsme ve skupinách s malými Liščaty hráli různé hry a tančili Irské tance.

Hudební kroužek

Rytmizace a zkoušení rýmů. Zpívání lidových písniček, kde se vyskytuje téma jaro nebo květiny. Poslech písničky pro děti o jaru s interaktivní tabulí. Dramaturgie písničky Šla Nanynka do zelí.

Tvořivá dílna

Vyráběli jsme jarní dekorace na dvůr.. Motýlky z pěnového barevného papíru. Vše jsme vystřihli a ozdobili krásnými dekoračními prvky a mašličkami. Vše vyvěsíme na dvůr k ostatní výzdobě.

Sportovní hry

Rozcvičili jsme se. Protáhli jsme si ruce a nohy. Zacvičili krátkou sestavu jógy. Použili nové hokejky a vyzkoušeli tah na branku. Holky a kluci všichni se zapojili do hokejové hry. Nakonec jsme si zazávodili v běhu.

Tento týden jsme v angličtině pokračovali v tématu roční období, opakovali jsme si naučenou jarní báseň a více si připomněli názvy ročních období. Prováděli jsme i rytmizaci slovíček na tělo pomocí nástrojů boowackers. Děti to velice bavilo.Vymalovali jsme si jarní interaktivní omalovánky, poslouchali písničky a ukazovali si různé obrázky. Nakonec jsme k opakování probraného použili tzv. „Orfovy“ nástroje.