První znaky jara 22.-26.3.2021 B

26. 3. 2021 | Kronika - Bohnice

Úterý 23.3.2021

Předškoláci

Celý den v maškarním tónu! Předškoláci začali představováním masek. Nikdo přípravu nepodcenil, někteří byli dokonce k nepoznání. Děti si připravily jednu věc, kterou popisovaly a říkaly, k čemu slouží. Potom jsme se věnovali písmenům a přiřazovali je k prvním hláskám ve slovech. Zahráli jsme si pamětní hru „Jedeme na dovolenou“.

Po chvilce s angličtinou jsme se hezky maškarně rozcvičili a vzali jsme si na pomoc židli. Cvičení s ní nás moc bavilo. Mluvidla jsme si procvičili při logopedické prevenci, nezapomněli jsme na rozdýchání ani na artikulační cvičení a rytmizaci. A pak to vypuklo! Nastal velký rej masek, tance, hudby a zábavy. Pořádně jsme se, my maškary, vyřádily. A masky se nezapomněly pěkně představit. Těch bylo… A každá jiná! Slušelo nám to. Moc  !

Středa 24.3.2021

Předškoláci

V úvodu jsme se zhostili pracovního listu, na kterém jsme si procvičili třídění podle kritérií (tvar, počet, barva) a na dalším jsme si zopakovali grafomotoriku. Následovala hra „Přines věc, která je…“ – a tady jsme třídili ostošest! S obrázky jsme vymýšleli slova opačného významu a na závěr si procvičili zrak při hledání rozdílů. Začali jsme anglicky s barvami a geometrickými tvary a pokračovali rozcvičkou. A sportovní náčiní? Ručník! Pak jsme hráli oblíbenou hru STOP. Poslechli jsme si pohádku „O Červené Karkulce“, na jejímž konci nás čekal kvíz. Máme 10/10! Protože jsou Velikonoce za dveřmi, pověděli jsme si o jejich tradici a ukázali a pojmenovali si pár jejich symbolů; pomlázku, slepičku (vyrobenou z papíru J ), kraslice, řekli si velikonoční básničku a učili se novou písničku „Na jaře“. Je o čápovi, co v kočárku veze sluníčko.

Čtvrtek 25.3.2021

Předškoláci Pomocí funkce Whiteboard jsme si každý napsali začáteční písmeno svého jména a ten krásný obrázek si sdíleli. Zopakovali jsme protiklady. A znáte popletenou pohádku „O třech prasátkách“? My jsme ji slyšeli a všechny chyby jsme našli! A na závěr jsme si započítali; procvičili jsme si více x méně x stejně. Anglicky jsme si povídali o jaru. Co se na jaře děje, co můžeme vidět a také jsme si povídali o Velikonocích; o vajíčkách, zajíčcích a o počasí. Zacvičili jsme si a ručník jsme vyměnili za krabičku kapesníčků. Kapesníček jsme potřebovali i na logopedii. Pomohl nám se rozdýchat. Potom jsme si vyrobili ovečku, která měla vlnu z popcornu! Krasavice! Také jsme na obrázku hledali, co nepatří do jara. A nechyběla písnička „Na jaře“.