První znaky jara… 3.-6.4.2018 B

6. 4. 2018 | Kronika - Bohnice

Tento týden, i když byl kratší, jsme si stihli popovídat o jaru a jeho znacích, které jsou už vidět všude kolem nás. Povídali jsme si především o rostlinách. Ukazovali jsme si typické jarní kytičky jako bledule, sněženka, petrklíč. Pár sněženek jsme si ke konci týdne vyrobili, aby nám oblékli školku do jarního kabátu. Báseň i píseň týdne byla o vítání jara a kytičkách, které co nevidět porostou kolem nás. Uprostřed týdne nás navštívili studentky z UK a předvedli nám jak si máme správně čistit zuby, aby byli čisté a zdravé. Byla to moc hezká přednáška, která nás spoustu nových věcí naučila. Moc se nám líbila i nová hra na ptáčky a hnízda, kterou budeme hrát určitě i příští týden, kdy si budeme povídat o mláďátkách.
Angličtina: tento týden jsme vítali příchod jara, takže jsme si zopakovali všechna roční období pomocí básničky a hry na tělo. Kreslili a hráli si pomocí interaktivní tabule a Hurvínek nás pobavil, když si pletl Spring a Summer. Pověděli jsme si, čím se jaro vyznačuje a kdo má radši jaro a kdo třeba podzim.

Velikonoce utekly jako voda… Chtěli jsme jaru stavět slavobránu, ale na procházkách jsme zjistili, že si ji už postavilo samo! Měli jsme celý týden hezké počasí a venku jsme byli moc rádi; viděli jsme první jarní kytičky. Proto jsme se rozhodli, že k té květinové slavobráně vyrobíme klíče a tím si jaro odemkneme. Během jejich tvoření jsme poslouchali pana Vivaldiho, kterému se ta jarní nálada náramně povedla. Zazpívali jsme si také další jarní evergreen: „Jaro dělá pokusy“ od dua S&U. Ve středu jsme se od milé návštěvy z lékařské fakulty dozvěděli, jak se máme starat o své zoubky. Příští týden bude o zvířátkách – tak přejeme se Žabičkami hezký víkend a v pondělí na shledanou! 🙂

Tvoření: využili jsme první krásný jarní den a věnovali jsme se úklidu zahrady.
Sportovní klub: jarní kondičku prověřila zahradní opičí dráha.
Muzicírování: i zpívat jsme vyrazili na zahradu a ladilo nám to krásně!
Věda je zábava: pozorovali jsme naklíčený hrách a vyseli rajčata. Už se těšíme, jak je budeme v létě baštit. 🙂