Řemesla a povolání… 12.-16.2.2018 Ú

16. 2. 2018 | Kronika - Jirny

Celý tento týden jsme se věnovali řemeslům a povoláním. Od těch nejstarších, kam patří keramika, po ta současná, moderní. Využili jsme IT tabuli, kde si děti mohly vše prohlédnout na vlastní oči. Ve středu jsme si společně zahráli na pekaře a upekli jsme maminkám srdíčka ze třeného těsta, ke dni SV. Valentýna.

Logopedie: hláska „G“

Grafomotorika: kombinace oblouků

Angličtina: tento týden jsme s dětmi probírali povolání (jobs). Seznámili jsme se novými slovíčky pomocí IT tabule a písničky „Career day“, povídali jsme si o tom, co děti chtějí být až vyrostou „I want to be….“. A zahráli si různá povolání pomocí pantomimy. Procvičování písničky „I’m a music man“ a předložek.

V pondělí proběhl Masopustní karneval – tančili jsme, proběhla přehlídka masek, soutěžili a skákali v nafukovacím hradě.Tento týden jsme si povídali o řemeslech a povoláních. Na tabuli jsme si ukazovali staročeská řemesla, která už pomalu nejsou a také ta novodobá. Bavili jsme se o povolání našich rodičů a čím bych chtěl/a být až vyrostu. Ale tento týden nebyl jen o řemeslech, ve středu jsme měli červený (růžový) Valentýnský den,  kdy jsme si vysvětlovali proč a co je Valentýn. Vyráběli jsme dárek pro maminky a tatínky.

Angličtina: „What do you want to be?“ Například hasičem nebo paní učitelkou. Povídali jsme si, v čem spočívá jednotlivá  zaměstnání a co potřebují k jeho vykonávání. Ve středu jsme si pouštěli písničky plný srdíček a rodičům vyrobili hezká přáníčka. Nepříznivé počasí nám nedovolilo jít na procházku, proto jsme si s chutí udělali sportovní dopoledne a skvěle si protáhli svá tělíčka. J

Hudební a taneční kroužek: týden řemesel a povolání se nám promítnul do nových písniček. Lištičky se za doprovodu xylofonu naučily písničku „Jede, jede poštovský panáček“ a Sovičky píseň „Já jsem muzikant“. Při písničkách děti samostatně improvizovaně tančily. Zahráli jsme si na prodavače a jak vypadá situace v obchodě při nákupu. Nakonec jsme procvičili mimické svaly ve cvičení – Pocity.

Kroužek zpěvu: zpěváčci si zopakovali, jak správně u zpívání stát. Dechové cvičení s brčky jsme tentokrát nahradili pírkem. Také jsme se rozezpívali a hlásek rozezněli. Děti se učí, jaká síla dechu a hlasu je správná při zpívání, aby svůj hlásek nepřetáhli a zpívalo se jim lehce. Doučili jsme se také písničku Brejle od autorů Svěrák a Uhlíř.

Výtvarný kroužek: maminkám a tatínkům jsme vyrobili mističku na svíčku ve tvaru srdíčka.

Sportovní kroužek: hodinu jsme věnovali především florbalu, nechybělo protažení a oblíbená hra na zvířátka.