Řemesla a povolání … 13.-17.2.2017 Ú

17. 2. 2017 | Kronika - Jirny

Sovičky:

Tento týden jsme se věnovali řemeslům a povoláním. Společně jsme se dozvěděli, jaké povolání či jaká řemesla mají maminky a tatínkové a zjistili jsme, čím bychom chtěli být my sami. Na IT tabuli jsme si některá povolání prohlédli. Doslova dech se nám tajil při pozorování mistra skláře, který z takové malé žhavé kuličky  vyfoukl nádhernou vázu i s lístečky a kytičkami.Také nás překvapilo, jaká povolání si vybraly paní učitelky, když byly malé holčičky. Zjistili jsme, co všechno potřebujeme, abychom mohli být třeba hasičem, paní prodavačkou, zpěvačkou, baletkou, slavným sportovcem…atd. Nakonec jsme se společně pobavili u pantomimy. Někomu z nás se opravdu velmi povedlo dané povolání ztvárnit.

Logopedická prevence:

Hláska „J“

Grafomotorika:

Kombinace oblouků.

Sovičky AJ

Týden jsme začali výrobou přáníček naším milovaným, na Valentýna. V kroužku jsme si povídali o tom, koho máme rádi a koho bychom chtěli přáníčkem potěšit. Děti pojaly výrobu velmi osobitě. Každé přáníčko bylo unikátní originál.

Dále jsme pokračovali v našem anglickém tématu „jobs“. Téma jsme si představili pomocí IT tabule (video ze stránek Wattsenglish) a flash-kartami. Seznámili jsme se s novými slovíčky a hned jsme si společně povídali na téma Co bychom chtěli být, až vyrosteme „What do you want to be when you grow up“ a taky otázkou „What do your parents do?“. K závěru jsme se seznámili s novou písničkou „Career“ a vybarvili taková povolání, která se nám nejvíce líbí.

Průběžně jsme procvičovali říkanku „Jelly on the plate“ a vazbu „I like/ I can“.

AJ klub

V anglickém kroužku jsme si společně četli knížku O třech prasátkách“, kterou děti moc dobře znají a proto pro ně bylo snadné si o ní povídat v angličtině.

Na aktuální téma jsme pracovali s pracovním listem, kde děti procvičovaly názvy povolání. Na další pracovním listu děti procvičovaly předmatematické představy. Děti velmi překvapily ! Moc dobře zvládly tento velmi těžký úkol, a to navíc v anglickém jazyce. Máme z nich velkou radost.

Na začátku týdne jsme se seznámili se současnými profesemi. Vyprávěli jsme si o nich podle obrázků, které děti měly k dispozici. Prostřednictvím pohádky „Zížálací“ na IT jsme si více přiblížili nebezpečí ohně a tím povolání hasiče. Valentýnský svátek jsme si užili při povídání o tom, kdo koho a proč má rád, a nebo při otázce: „Jak poznáš, že tě někdo má rád?“. Tvořením srdíčkových přáníček a nakreslením srdíčka na tvář jsme příjemně tento svátek zamilovaných zakončili.

AJ

Téma Řemesla a povolání jsme s dětmi probírali nejen prostřednictvím obrázků, ale také zábavné písničky „It is my job“. Zaměřili jsme se především na hrdiny jako jsou hasiči, policisté nebo doktoři. Povídali jsme si o tom, v čem jejich práce spočívá a co k ní potřebují. Nechyběla oslava svátku zamilovaných a pří té příležitosti jsme pro rodiče vyrobili krásná valentýnská přáníčka

Dramatický/pohybový kroužek

Téma „řemesla a povolání“ jsme vnesli do hereckých etud, které děti podle své fantazie předvedly a po té popsaly. Pan J. Werich nás obohatil o píseň “ Ten dělá to a ten zas tohle“ z filmu Císařův pekař, pekařův císař, na kterou jsme volně improvizovaně tančili. Starý finský lidový tanec pod názvem Letkis jsme společně odhopsali a závěrem hodiny nás „rozkroutil“ tanec pod názvem Twist, který vznikl v USA v 60.letech 20.st. .

Hudební/pěvecký kroužek

Důležitou hudební složkou je přesný rytmus, proto jsme tento týden věnovali rytmu. Všechny děti si zkusily  pomocí dřívek rytmická cvičení různé náročnosti. Děti skvěle naslouchaly a koncentrovaly se. Zpívaná píseň “ Dělání, dělání“ z pohádky Princové jsou na draka, nás naučila, že ve dvou se to lépe táhne a že práce všechny smutky zahání 🙂

Malý přírodovědec

Dekorace? Lampa? Ano! Sami jsme vyráběli a je to tááák jednoduché. Náš čas jsme věnovali krásné a kouzelné lávové lampě, na které jsme mohli oči nechat