Seznamme se … 1.-4.9.2014

4. 9. 2014 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se všichni seznamovali. Poznávali jsme nejen nové kamarády, ale i celou školku s novými hračkami a pravidly. V pondělí jsme si ujasnili, jak se k sobě navzájem chováme, a že jsme ve školce všichni kamarádi.

Vyrobili jsme si autoportréty, které jsme pověsili na nástěnku. V úterý jsme si povídali o naší školce a o třídách. Už víme, že naše školka se jmenuje Sofia School a třídy – Zelené sovy a Modré lišky. Školku jsme si namalovali a naplnili otisky našich rukou. Také naše zvíře, sovičku, jsme vyplnily otisky našich prstů, které znázorňovaly peříčka. Třetí den jsme si povídali o našich prázdninách, kde jsme je strávili a jak se nám to líbilo. Ve čtvrtek jsme si povídali o rodině. Naučili jsme se anglicky i česky říct všechny členy rodiny. Poslední den byla pořádná zábava! Představte si, že jsme šli na pouť! Vyzkoušeli jsme si různé atrakce a pohladili koníčky, kterým jsme na zahradě natrhali jablíčka. Příští týden zadupe ve školce ježek! Těšíme se a pěkný víkend všem!

Rytmika a tanečky

seznámily jsme se s tanečkem na námět písničky ,,Měla babka čtyři jabka“

English club

Povídali jsme si o seznamování, zopakovali co už známe, hráli jsme hry se slovíčky a užili si spoustu zábavy. Hrály jsme hru na jména.

Hudební kroužek

Seznámili jsme s novými písničkami, zahráli si hry a naučili se hlasová a logopedická cvičení

Tvořivá dílna

• malovali jsme barvami a štětcem ,,Naše školka“
  • z keramické hlíny jsme vytvořily značku své třídy(liška, sova)

Sportovní klub

V krásném počasí jsme na zahradě závodili v opičím slalomu. Nálada byla výborná a děti fandily.  Na závěr jsme si zaskákali přes gumu a osvěžili se čajem a vodou.

Písnička:

Básnička:

NAŠE ŠKOLKA

Naše školka, školička,

pěkná je jak písnička.

Máme se tu všichni rádi,

všichni jsme tu kamarádi.

KAMARÁD

Kamarád, kamarád,

to je ten, koho mám rád.

Pomůžu mu, poradím