Seznamování… 5.-9.9.20165 Ú

9. 9. 2016 | Kronika - Jirny

Ve třídě jsme přivítali další nové kamarády. Začátek týdne jsme si užili, protože jsme slavili narozeniny kamaráda Kubíčka. Tak jsme začali pěkně z vesela 🙂

Společně jsme si zopakovali pravidla, děláme velké pokroky v třídění hraček. Děti se rozhodly, že chtějí mít své místo u stolu, které si označily a na které si dávají pozor. Společně si opakujeme slovíčka u her na IT tabuli. Kamarád Alex nám přinesl fotky z Austrálie a povídal nám o tom, jak se mu tam žije, jaká jsou v Austrálii zvířata, která z nich sám viděl…Moc se nám všem jeho vyprávění líbilo.

Společně vytváříme obraz „Moje kouzelná školka“, kde děti zapojí veškerou svou fantazii, zopakují si značky kamarádů, popřemýšlý, co má jejich kamarád rád a co mu udělá radost. Také si procvičí jemnou motoriku při stříhání látek, což je opravdu náročné. Nicméně Sovičky to zvládaly bravurně 🙂

Myslím, že vstup do nového školkového roku se nám velmi vydařil, moc nás to tu spolu baví a těšíme se na sebe.

Společně jsme si hráli na IT tabuli anglické hry, přiřazovaly jsme barvy, skládali puzzle, opakovali naše značky. S Alexem, kamarádem z Austrálie,  jsme dětem přiblížili, jak se v jeho zemi žije, jak se mu naopak líbí v naší zemi, jaká zvířata žijí u něj, jaká tady… moc nás to bavilo!!! Začínáme konverzovat v celých větách, snažíme se pomalu skládat slovíčka k sobě. K tomu nám též pomáhá IT tabule, kde je spousta motivačních her a obrázků.

Logopedie:

Tento týden se věnujeme samohlásce „A“

Celý tento týden se děti adaptovaly na prostředí školy, zejména pak své třídy.  Děti měly dostatek prostoru na volné hry, při kterých se seznamovaly nejen s hračkami, ale navazovaly i první kamarádské kontakty.

V rámci adaptace nechyběly ani pohádky  v ČJ, AJ a ve Vietnamštině, které jsme dětem pouštěly na interaktivní tabuli.

Společně jsme si pak zacvičili u pohybových říkanek, zahráli si hry s padákem a zazpívali dětské písničky.

Děti jsme také poučily o bezpečnosti ve školce a povídaly jsme si o třídních pravidlech. Ve výtvarné činnosti jsme tyto pravidla  nakreslily. Použily jsme fixy a tempery.

V logopedické prevenci děti procvičovaly gymnastiku mluvidel.

K adaptaci dětí jistě pomohlo i seznámení s obřím šnekem, kterého máme pro radost všech ve třídě. Děti ho pojmenovaly Růženka:).

Při pobytu venku děti trávily čas nejen na naší školní zahradě, ale i na veřejném hřišti.

Tento týden jsme se s Anglickým jazykem spíše seznamovali. Říkali jsme si základní slovíčka Hello, Bye, Yes, No, Thank you and Please. Vše bylo dětem prezentováno zábavnou formou, pouštěli jsme si písničky a hráli hry. Pustili jsme si i anglické jednoduché pohádky a učili jsme se rozpoznávat jednoduché anglické fráze, které se denně používají.

Sportovní hry

Na zahájení jsme si zvolili pomalou seznamovací hru s kruhu. Rozcvičili jsme se, protáhli ruce a nohy. Pomocí gumových kroužků jsme si procvičili přeskok a skok do dálky. Zahráli jsme si hokej a ukončili hodinu relaxačními hrami.

Tance a rytmika

V pondělí jsme si zatancovali  „Elektriku“, „Veverčí tanec“ s prvky zumby. Na přání dětí jsme si pak zavzpomínaly na červnovou zahradní slavnost a zatančili jsme si „šnečí a rybí“ tanečky 🙂

Tvoření

Ve čtvrtek jsme si společně vytvořili Sovičku a Lištičku. Využili jsme temperové barvy,  plastové vidličky na obtisk a barevné papíry. Moc se nám to povedlo!