Smysly … 19.-23.1.2015

23. 1. 2015 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme zapojili všechny smysly. Pondělí jsem zahájili zrakovými vjemy.

Vyzkoušeli jsme si, jak těžké je o zrak přijít a domluvili jsme se, že budeme takovým lidem pomáhat. Vytvořili jsme si oči, ke kterým jsme nalepili dlouhé řasy. Můžete si je prohlédnout v šatně. Druhý den jsme trénovali svá ouška. Poslouchali jsme hudbu a vytvářeli různé zvuky. Ve středu přišel na řadu hmat. Osahali jsme si různé materiály, které jsme i pojmenovali. Ve čtvrtek byl skvělý den. Do ranního kroužku jsme si dali talířek, na kterém byla spousta dobrot! Všechno jsme zkusili ochutnat a vymýšleli jsme různé druhy chutí. Na tabuli jsme si ukázali, kde na jazyku které chutě cítíme. Poslední den byl zcela navoněný. Zkoušeli jsme poznávat vůně a očichávali jsme celý den všechno, co se nám naskytlo. Také jsme vybravili voňavými barvami domečky, které poputují do soutěže. Příští týden se budeme zabývat živly a znameními zvěrokruhu! Těšíme se a přejeme krásný víkend!

V tomto týdnu jsme se zaměřili na smysly – zrak, sluch, čich, hmat a chuť. Naučili jsme se základní informace, které ke smyslům patří a vyzkoušeli jsme si je v praxi. Při zraku jsme se učili rozlišovat barvy a zahráli si na slepou bábu, při sluchu jsme poslouchali různé melodie a zahráli si na ozvučné tyče. U hmatu jsme si osahali předměty a udělali si otisk ruky a prstů. Chuť nás zaujala asi nejvíce, protože jsme ochutnávali potraviny rozlišných chutí a u čichu jsme rozlišovali různé vůně.

Tanečky

Tématem dnešního kroužku rytmiky ,,oči“ . Děti si zopakovaly známé písně ,,Černé oči, jděte spát“ a ,, Holka modrooká“. Seznámily se s neznámými písněmi,,Černé oči máš jen jednou“ a ,, Oči“. Rozlišovaly písničky na smutné a veselé, tomu přizpůsobily svou pohybovou improvizaci.Na závěr si děti vyzkoušely hru na nástroje vyrobené z pet. lahví. Na příští hodinu rytmiky prosím, aby si děti přinesly 2 stejné pet. lahve. Děkuji.

Hudební kroužek

Na hudebním kroužku jsme si povídali o tom, jak by se nám líbilo bydlet v přírodě  místo ve městě. Mně teda určitě moc! Proto jsme si zazpívali písničku jménem Tarzan, která porovnává radosti života v džungli se starostmi městského člověka. Také jsme si opakovali písničky z předchozích týdnů.

Tvořivá dílna

Vyzkoušeli jsme na velký papír obkreslit naši postavu. Obrys jsme vymalovali podle toho, jak se každý sám vidí. Oči, uši, pusu, nos,ruce. Použili jsme pastelky a někdo nůžky na vystřihnutí své již hotové vymalované postavy.

Sportovní hry

Nejdříve jsme se rozcvičili, tentokrát byla tématicky rozcvička „Hlava, ramena, kolena“. Pak jsem si zahráli pohybovou hru na dotýkanou, když jsme vyslovili nějakou část těla, museli jsme se jí dotknout koberce. Zaběhali jsme si společně při obíhané. Ještě zahráli na „Peška“.

Flétnička

Na flétničce jsme poznávali noty a zkoušeli zahrát část stupnice. Také jsme se naučili vyměňovat prstoklad noty h a c2.

Anglický klub

Tento týden jsme si povídali o smyslech, a proto jsme si zopakovali, které části těla potřebujeme na ochutnávaní, koukání atd. : eyes, mouth, ears, hands, tounge, nose…Kromě toho jsme opakovali frázi I like/ I don´t like stg.

Key words: to see, to hear, to touch, to smell, to taste

Odkazy: