Smysly…20.-24.9.2021 B

25. 9. 2021 | Kronika - Bohnice

V tomto týdnu jsme pokračovali ve velice zajímavém tématu lidské tělo a rozšiřili jsme ho ještě o naše smysly. Povídali jsme si o zdravý, bacilech, lécích, imunitě a také sportování, které je pro náš život také velmi důležité. Cvičili jsme naše smysly – postupně jsme potrénovali zrak – slepá bába, sluch – poslech zvuků a určování k čemu patří a hmat – hádání předmětů v pytlíčku pomocí hmatu. V příštím týdnu nás čeká trénink čichu a chutě (na tento den se určitě těší každý 🙂 ). Při výtvarné činnosti jsme dali průchod fantazii a vyrobili si bacila. Každý z bacilů vypadal jinak, ale všem to moc slušelo. Jak jsme si již napsali, v příštím týdnu potrénujeme naše smysly, takže téma je jasné – SMYSLY.

Naše smysly naše tělo. Učili jsme se básničku o smyslech, hráli jsme hru u které jsme si vyzkoušeli jaké to je jen slyšet a nevidět. Sense of touch, taste , smell, sight and hearing. Víme,že je něco loud or quite, hot or cold, soft or hard, stinky or smell nice. Predškoláčci se navíc učili slovní zásobu na písmenko C.
Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme si na bacily a velice nás to bavilo!
Tvoření: podzimně jsme vyzdobili školku a pustili se do výroby zubu z PET lahví.
Sportovní klub: krásně jsme si užili štafetový běh na zahradě. ????
Muzicírování: zpívali jsme písničku o myši Lence a zkoumali, jestli hudba může léčit.

Pokračovali jsme v povídání o lidském těle, zopakovali si znaky lidské postavy a zaměřili se na zdraví. Co máme dělat pro to, abychom byli zdraví? Ukázali a popsali jsme si pyramidu zdraví. Nalepili jsme si svá srdíčka na velké barevné srdce. Moc nás bavila rytmika s rytmickými hudebními nástroji a zpívali jsme lidovky. Dále jsme si povídali o lidských smyslech. Viděli jsme naučné video o funkci oka a pak jsme si oči procvičili při Kimově hře. Hmat jsme si procvičili při zábavné hře; poznávali jsme pomocí hmatu různé předměty a říkali si, co je tvrdé, měkké,… příští týden budeme ve smyslech pokračovat!

We practiced greetings and manners „hello, how are you, please, thank you, bye-bye“. We practiced a rhyme about the five senses and what they do (I see with my eyes, I hear with my ears, I smell with my nose, I taste with my mouth, I touch with my fingers). We played a game with pictures of eyes, ears, mouth, nose and fingers. We reviewed some foods and colors.
Dramaťák, tanečky, rytmika: Potrénovali jsme náš hmat a poznávali různé předměty poslepu.
Tvoření: Víme, jak důležité je pečovat o náš chrup a na důkaz si vyrobili obří zubní kartáček.
Sportovní klub: Že vyhrát není vždy samozřejmost jsme si zkusili u židličkované.
Muzicírování: Už sluchem poznáme rozdíl mezi houslemi a kytarou.