Smysly…25.9.-29.9.2017 B

29. 9. 2017 | Kronika - Bohnice

Smysly

Každý již po tomto týdnu ve školce zná všechny svoje smysly. Aby ne, když jsme je celý týden poctivě trénovali. Ochutnávalo se sladké, slané, kyselé, ale i hořké nebo trpké. Čichem jsme zkoušeli rozpoznat různé druhy koření a dokonce poslepu poznávali sami sebe dalším smyslem a to hmatem. Sluch jsme trénovali básničkou týdne a také poslechem ptáčků v nedalekém lese. A posledním trénovaným smyslem byl zrak, kterému jsme dali zabrat hlavně v pátek při kroužku věda je zábava, kde jsme se podívali na „kouzelné“ obrázky, které nám pěkně zamotaly hlavu. Plavání bylo více než báječné, ale nejvíce nás potěšila pára a následné otužování. Nemůžeme zapomenout ani návštěvu poníků, která nás velmi potěšila a určitě je ve školce zase rádi uvidíme. Venku se již zbarvuje příroda do podzimních barev a tak si příští týden budeme povídat o podzimu.

Při smyslových poznávacích hrách se děti seznámily s anglickými pojmy jako sweet, solty, sour etc. Taktéž proběhla malá degustace za přítomnosti cukru, soli, čokoláda vs kakao – poznáš rozdíl? Zkouškou našeho čichu nás provedl rozmarýn, kmín, citron, levandule, káva. Také práci s různorodým materiálem jsme si procvičily, takže žádný smysl nezahálel a na každého se nakonec dostalo. See, taste, smell, hear and touch!

Tento týden začal pro děti velkým zážitkem, protože nás hned v pondělí navštívili poníci! Děti se povozily, zkoušely si koně vodit a s poníky jsme se i vyfotili Další dny jsme se věnovali lidských smyslům. Začali jsme ochutnávkou! Rozeznávali jsme sladké, slané, kyselé a hořké. V rozpoznávání chutí jsme si zasoutěžili. Naučili jsme se písničku „Tluču, tluču mák“, do které jsme zapojili hru na tělo a lidovou taneční hru.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky ,dramaťák: Zahráli jsme si hmatové hry a poznávání kamarádů nám šlo parádně.

Tvoření: Začali jsme s podzimní výzdobou školky a ještě zdaleka nejsme hotovi : ).

Muzicírování: Využili jsme krátké babí léto a zazpívali jsme si  venku všechny písničky o očích a uších,

na které jsme si vzpomněli.

Věda je zábava: Oči a náš mozek – oční klamy – obrázky, které dokážou pomotat hlavu. Co vypadá jako kachna může být zajíc. 🙂