Smysly…. 26.-30.9.2016 B

30. 9. 2016 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsme vedli děti k získání základního povědomí o lidských smyslech​, jejich funkci a významu. Dále ke  schopnosti tyto jednotlivé smysly vyjmenovat a prakticky je použít. Seznamovali jsme se s handicapy, s Braillovým písmem, znakovým jazykem, rozvíjeli jsme komunikativní schopnosti včetně neverbálního projevu.
Modelovali jsme naše vlastní ouška, ochutnávali různé dobroty a dozvěděli jsme se, že máme různé chutě. Hráli jsme řadu pohybových tématických her, během kterým jsme poznávali předměty a užili jsme si  spoustu legrace

Delfínci:

Pořádně jsme prověřili naše smysly a ze všeho nejdříve jsme se podívali na chuť a čich.

Ochutnávalo se a čichalo ke spoustě dobrot. Namalovali jsme si mapu jazyka a chutí. Další den jsme  pozorně poslouchali a poznávali známé i méně známé zvuky zvířat, i naše hlasy. Potom jsme se podívali, jak funguje naše oko a vytvořili jsme dokonalé modely oka. Nezapomněli jsme ani na řasy a obočí. Na konci týdne dostaly nejvíc zabrat naše prstíky. Poznávali jsme věci podle hmatu a zkoušeli, co je tvrdé, hladké, studené… Dokonce jsme se o smyslech naučili i básničku!

Příjemný už říjnový víkend a my se už těšíme na povídání o podzimu, který nedávno začal.

Odpolední aktivity:

Zahráli jsme si divadlo O zlém čaroději. Princové museli svou princeznu poznat a vysvobodit podle hmatu. Zvládli to na jedničku. Vyrobili jsme podzimní koláže, které použijeme příští týden, zahráli jsme si Na krtka v bludišti a vědecky vyzkoušeli, jestli nás nešálí zrak a neklame sluch. Byla u toho velká legrace.

Naši šikovní angličtináři tento týden využívali všechny své smysly k tomu, aby se naučili co nejvíce nového v AJ. Ochutnávali, co je „sweet“ ( sladké ) a také „tasty“ ( chutné ), hmatem říkali, zda jsou předměty “ soft or hard“ ( měkké či tvrdé ). Především jsme ale využili náš SLUCH! V hlavní roli byly hudební nástroje, zpěv s kytarou a písničky. Hezké počasí nám představilo klasiku Here comes the sun od The Beatles, ranní hit Hello everyone již umí všechny děti bezvadně, stejně tak písničku o našich rukou Open and shut them.
Hezký se nám rozjíždí i ranní jóga v angličtině, což přidalo další slovíčka zvířátek.
Pobavili jsme se u báječné knihy Green eggs and ham ( Zelená vajíčka a šunka ). Víme nyní, že jídlo je třeba zkusit a ochutnat a také jak říci, že máme či nemáme něco rádi.