Staré pověsti české…. 23.-27.2.2015

26. 2. 2015 | Kronika - Bohnice

Máme za sebou hodně pestrý týden. Užili jsme si návštěvy a výlety do české minulosti.

Byla to paráda!

V pondělí k nám přišla návštěva z Lesů ČR. Hodně jsme se dozvěděli o ptáčcích, kteří u nás žijí a poslouchali jsme, jak krásně zpívají. Vyrobili jsme pro ně krmítka aby nám zpívali celý rok.

V úterý přijelo DIVADLO. Mokrá pohádka byla o kněžně Libuši  a nejen, že byla úžasná, ještě se nám hodila do programu, protože si povídáme o Starých pověstech českých.

Ve středu jsme plavali s Tomášem a s Bety jsme si povídali o posvátné hoře Říp. Aby nezůstalo jen u slov, vyrobili jsme nádherné papírové Řípy.

Ve čtvrtek jsme prožili den společně se Žabičkami. Podnikli jsme virtuální výlet na Vyšehrad a skákali jsme s Horymírem a Šemíkem ze skály. Už víme, že všechno dobře dopadlo a náš papírový Šemík je perfektní! Moc se těšíme na pátek, protože se pro nás něco chystá…

Dostali jsme NOVOU TŘÍDU! Je super! S velkým nadšením jsme objevili další legendární postavu – Ječmínka, a povedli se nám krásné ilustrace. Ještě jsme stihli probrat, která z legend se nám nejvíc líbí a utíkali jsme ven, protože je krásně.

Tento týden jsme poznávali historii České republiky. V rámci tohoto tématu jsme se seznamovali s postavami dějin i památkami centra Prahy.

První den naši školku navštívili z Lesů ČR Hl. m. Prahy a interaktivním způsobem si s dětmi povídali o ptáčcích v lese. Měli pro ně připraveno mnoho ukázek, obrázků, pohybových her a poslechů.

V úterý byl další mimořádný den pro naší školku, protože nás navštívilo Divadlo Koloběžka. Sehrálo pro děti krásné a humorné představení s názvem Mokrá pohádka. Děti se zaujetím pozorovaly pohádku a moc se jím líbila!

„Vidím město veliké, jehož sláva hvězd dotýkati se bude…“ bylo mottem středečního dne. Seznamovali jsme se s historií našeho hlavního města a poté jsme společně vytvářeli Prahu, která se dětem moc povedla.

Jak to bylo s Horymírem a Šemíkem? A jaké zvíře byl Šemík, jsme se dozvěděli další dny. Výtvarně jsme si poté Šemíka a jeho slavný skok ztvárnili na velkou čtvrtku. S touto prací nám pomáhali Delfínci, kteří nám k tomu vytvořili krásné dobové prostředí.

Přejeme  krásný, slunečný, předjarní víkend a kdyby se vaše ratolesti zajímali o technické vynálezy, mějte pochopení, protože si o nich budeme celý týden povídat : )

Anglický klub

Tento týden nám zpříjemnila písnička London Bridge Is Falling Down, v pátek jsme si v rámci

výtvarné výchovy londýnský most i namalovali.

Písnička:

Slovní zásoba:

a bridge, The Mountain Říp, to fall down

Odpolední aktivity

Rytmika, tanečky dramaťák: Prožili jsme dlouhou, dobrodružnou pouť slovanských kmenů s praotcem Čechem. Ještě, že je  naše zahrádka dost velká!

Tvoření: Pokusili jsme se zhmotnit legendu o vzniku české země a povedlo se nám to náramně.

Naši prapředci vítají příchozí hned u dveří.

Muzicírování: Každý den, pramen zdraví z Posázaví! To není reklama, ale písnička, kterou jsme se s Terezkou naučili : ).

Sportovní klub: Sportování venku máme moc rádi, a protože bylo krásně, tak jsme si pořádně zaběhali, zaskákali a došlo i na dřepy!