Stopy zvířat… 21.-25.1.2019 Ú

25. 1. 2019 | Kronika - Jirny

Celý týden jsme šli zvířátkům přímo v patách. Zkoumali jsme jejich stopy a vyprávěli jsme si, jak takové lesní zvířátka žijí v zimě a kdo se o ně stará. Sami jsme si vyrobili koláž zvířecích stop ve sněhu. Naučili jsme se básničku Stopy ve sněhu a lidovou píseň Čížečku,Čížečku.

Tento týden jsme si s Lištičkami povídali o zvířátkách a jejich stopách (footprints). Na tabuli jsme si vytvořili vlastní les plný zvířátek jako je – bear, deer, Fox, skunk, frog etc… A začali jsme procvičovat novou básničku o lišce: My little fox.

Kroužek zpěvu

Hodinu jsme otevřeli jazykolamy, při kterých si děti mohly uvědomit, jak náročné je některá slova za sebou vyslovit. Záměrem této hodiny bylo propojit zpěv a jednoduchý pohyb. Celou sestavičku  jsme nacvičili na píseň Kdyby byl Bavorov. Také jsme si zopakovali píseň Modrá.

Výtvarný kroužek

Tento týden jsme si s Liškami vyrobili stopy pomocí razítek z houbiček. Sovičky si vyrobily medailonky s otisky stop zvířátek.

Sportovní kroužek

Sovičky si tento týden zacvičily s padákem a zalezly si po žebřinách.

Hudební a taneční kroužek

Děti si s obměnami zahrály pohádku Boudo, budko. Zazpívali jsme si spoustu písniček s pohybem a tancem a podívali se na krátkou hudební pohádku.