Tady jsem ve školce… 12.-16.9.2016 B

16. 9. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Celý týden jsme věnovali zkoumání a pozorování našeho těla.

Nejdříve jsme zjišťovali, jak fungují plíce a vyzkoušeli je foukáním do vody. V úterý jsme se všichni vyparádili, protože přijelo divadlo Kozlík s pohádkou O Červené Karkulce.Pohádka byla úžasná a moc se nám líbily velké dřevěné loutky. Další den jsme si vyzkoušeli poskládat lidské tělo a vyřádili jsme se při tvoření příšer. Potom jsme se věnovali našemu srdíčku a podívali se na to, jak vypadá, jak je velké… Každý si namaloval a nalepil svoje srdíčko na vlastní postavičku. Naši panáčci jsou roztomilí!

Krásný a relaxační víkend! Možná budou mít vaše děti všetečné otázky o lidském těle, protože je toto téma velice zajímá. My ve školce pokračujeme ve studiu i příští týden.

Odpolední aktivity:

Zahráli jsme si několik Ezopových bajek, naučili se písničku Když jsem šel z hub a pustili se do obří koláže na téma NAŠE TĚLO. Na zahradě jsme si zasportovali s hrou Lokty na lokty a zacvičili Hlava, ramena… Vědecké pokusy měly velký úspěch a už víme, jak pumpuje srdce a jak dlouhou cestu absolvuje to, co sníme, než se to zase dostane ven : ).

Naši Delfínci se tento týden zaměřili na lidské tělo a to především na jeho vnější rysy a jeho části. I přesto, že starší děti již znají velmi mnoho, několik nových slov všichni pochytili ( pupík,brada atd. ), mladší potěšilo seznámení se základními slovíčky. Pomohlo nám i to, že jsme si společně složili nového papírového kamaráda a s některými naťukli písničku Open and shut, se kterou budeme pokračovat i příští týden se všemi. Ani pojem Clean up by neměl být již dětem cizí, v úklidu nám pomáhá nová písnička.

Předškoláci se seznámili se Sesame street a zasmáli jsme se spolu u knihy Nobody cares about me, díky níž víme, jak je důležité mít kamarády.