Tady jsem ve školce…9.-13.9.2019 B

13. 9. 2019 | Kronika - Bohnice

Tady jsem ve školce bylo tématem tohoto týdne a stejně se jmenuje i básnička, kterou jsme se naučili a moc se nám líbila. Ve školce jsme prozkoumali nejen všechny kouty, kam oko nedohlédne, ale i okolí kolem školky, prozkoumali jsme les, hřiště, zahrádku a dokonce i kuchyň u nás ve školce – a jak to tam vonělo. Společnou prací jsme vytvořili krásné srdíčko, hezky jsme ho potiskali korkem a nabarvili barvami. Teď nám zdobí okno, ve kterém se loučíme každé ráno s rodiči. Zpívali jsme si písničku tři čuníci a hráli bezva poznávací hry, u kterých jsme si zvykali na nové kamarády a procvičili orientaci ve školce. V příštím týdnu nás čeká další zajímavé téma, a to lidské tělo.

Učili jsme se báseň All of mě (lidské tělo).

Hráli jsme hru Simon says.

Hráli jsme hru Who will build the highest tower? Děti udělali teamy po třech a společně se snažili o co nejvyšší věž z kostek.

Dělali jsme prezentaci na tabuli What belongs to school/what doesn’t? (Co do školy patří/nepatří)

Dělala jsem s nimi také rozvicku ranní. Procvičovali jsme balanc a koordinaci.

Cely týden byl moc fajn. :-))

Tento týden jsme toho zvládli opravdu hodně! Pomocí hry s barvami jsme poznávali geometrické tvary a vznikly díky tomu krásné obrázky. Naučili jsme se básničku o sově, která si myslela, že všechny svým houkáním vystraší. V písničce jsme šli se zahradníkem do zahrady a pak jsme jeho zahradu i s rozmarýnem a křenem nakreslili. Čas venku jsme trávili na procházkách v lese a na hřištích. Příští týden nás čeká hezké téma; lidské tělo. Těšíme se!

Rytmika, tanečky, dramaťák: společně  jsme napsali básničku o školce. Krásně  se povedla!

Tvoření: práce na loutkách pokračuji a vypadají skvěle ????.

Sportovní klub: věnovali jsme se míčovým hrám na zahradě. Válíme jako v první lize! ????

Muzicírování: zahráli jsme si hru na tělo a moc se nám to líbilo