Technika a média… 22.-26.2.2016 B

26. 2. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Vynálezy a zlepšováky – to je něco pro nás! Týden věnovaný technice a médiím měl veliký úspěch.

Pondělí bylo masopustní! Venku bylo krásně a my jsme si to náramně užili, i když jsme si museli držet klobouky, protože pořádně foukalo. Vykoledovali jsme si výborné koblihy a sklízeli jsme úspěch u kolemjdoucích. Moc nám to všem slušelo!!!

V úterý se pátralo po tom, proč vznikly mobily a jak vypadal svět bez nich. Vyrobili jsme si telefony z kelímků od jogurtu, které bezvadně fungují a určitě se neporouchají.

Ve středu se naše plavecká skupina zase rozrostla a společně s Tomášem jsme si zařádili v bazénu. Moc se nám to líbilo! S Majdou jsme prozkoumali, k čemu slouží počítač, tablet a telefon. V angličtině jsme to dokonale zvládli!

Ve čtvrtek se probíraly domácí práce a pomocníci, kteří nám je usnadní. Přemýšleli jsme, jaké spotřebiče doma máme a také jak doma mamince a tatínkovi pomáháme. Vyrobili jsme si nádherně barevné veselé pračky.

V pátek byl den televizní. Je to náš velice oblíbený vynález a život bez něj si neumíme představit. Ale také víme, že se to s televizí nemá přehánět : ). Vyrobili jsme LED UHD kartonovou televizi, která zvládá i 3D tak, jako žádná jiná!!!

Krásný, klidný víkend. Ať nemusíte nikoho zachraňovat! My si budeme o záchranných složkách povídat až příští týden : ).

Jak Delfínci tento týdne zjistili ( a velmi je to překvapilo ), mnoho slůvek pro výdobytky techniky pochází z angličtiny nebo jsou slova angličtině velmi podobná! To se nám to učilo…o telefonech, počítačích a tabletech, které děti bezpochyby v dnešní době milují. Nám jeden pomohl s počítáním. Díky němu a anglickým hrám jsme si zkusili spoustu matematických a logických úkolů a to samozřejmě v angličtině. Počítali jsme i s knihou Madvídek Pú a pilné včelky.

Některé starší děti se později v týdnu vrhly na stříhání a lepení. Také díky těmto činnostem se vždy naučíme v AJ mnoho nového.

Důležitým dnem byl čtvrtek. Byl to den domácích spotřebičů. Každý si zkusil předvést pro ostatní, s čím doma pomáhá a poté si také našel pro svou činnost obrázek a slovíčko. Delfínci jsou tak pracovití! Byl to hodně technický týden, ale našemu převážně dívčímu osazenstvu to vůbec nevadilo a skvěle jsme si týden užili.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Prožili jsme masopustní odpoledne s velkolepou diskotékou a prohlédli jsme si fotky z dopoledního průvodu. Úžasně nám to slušelo!

Tvoření: Zjistili jsme, že nám v kuchyňce chybí pořádná trouba a tak jsme si jí vyrobili! Je sice z kartonové krabice, ale vypadá jako opravdická a dokonce svítí.

Muzicírování: Zůstali jsme věrni technice a naučili jsme se píseň Auta od Svěráka a Uhlíře. Měla velký ohlas a nejvíce se nám líbí rapování.

Sportovní klub: Jezdilo se, couvalo se, taky se brzdilo a moc se nám to líbilo!