Technika a média…. 13.-17.3.2017 B

17. 3. 2017 | Kronika - Bohnice

Hned na začátku týdne jsme měli ve školce vzácnou návštěvu – Fidorku a Borůvku – kdo, že to je? Vycvičení pejsci, kteří nám ukázali spoustu triků, fíglů a dokonce si s námi zahráli i hru na Bruncvíka, o kterém jsme si před víkendem povídali. Média a technika jsou všude kolem nás. Na IT jsme si je všechny ukázali, od telefonu přes auto až po robotický vysavač, který sám umí luxovat.

Zahráli jsme si pohybovou hru na ROBOTA a hráli ji každý den, protože nás opravdu velmi bavila. Celou školkou zněla chytlavá píseň našich rodičů „Roboti už jdou“. Výtvarnou činností byla tentokrát výroba vlastního moderního mobilního telofonu. Při výrobě jsme se rozdělili do skupin a vytvořili krásnou mozaiku z barevných kamínků.

Plavání bylo tento týden jen pro odvážné! Plavalo se ve velkém bazénu pro dospělé a nikdo z nás se ani trocho nebál. Už jsme šikovní DELFÍNCI.

Tento týden nám přálo počasí a tak jsme nejednou vyrazili na hřiště, abychom si po dlouhé době zase užili skluzavky, prolézačky a další dobrodrůžo. V příštím týdnu nás čeká téma DIVADLO A KULTURA a možná znovu navštívíme i městskou knihovnu.

Tento týden jsme využívali zájmu dětí o technické vymoženosti a pomůcky. Vysvětlovali jsme si, jak vynálezy fungují a ukazovali jsme si zajímavý vývoj mnoha domácích pomocníků.

Nejdříve si povídali o důležitém pomocníku, který nám umožňuje lépe komunikovat s kamarády, kteří bydlí například dál od nás. Ukazovali jsme si vtipný vývoj telefonu, mobilů a opakovali co se říká do telefonu, jak umíme pozdravit a představit se.

Vyrobili jsme si dnes už retro telefony a volali opravdovým mobilním telefonem paní učitelky 🙂

Dalšími pomocníky byly počítače, televize a domácí spotřebiče, bez kterých si snad už nedokážeme představit domácnost. Povídali jsme si, zda doma mamince a tatínkovi pomáháme a s čím už umíme zacházet.

Logopedická prevence

hláska „S“

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Vyzkoušeli jsme si, jaké to je být robotem. Chodili, mluvili a tančili jsme jako roboti.

Ale mnohem větší zábava je být lidmi!

Tvoření: Vytvořili jsme robota v životní velikosti. Je interaktivní a je k němu přiložen i návod k použití : ).

Muzicírování: Oprášili jsme oblíbenou Rybičku v kýblu od Marka Ebena a bylo nám veselo.

Sportovní klub: Letos poprvé jsme sportovali venku a byli jsme nadšení. Skákání do dálky, házení a běhání bylo SUPER.

Věda je zábava: Vyrobili jsme  vznášedlo z PET láhve, balónku a cédéčka. Všichni jsme si vyzkoušeli, jak se krásně vznáší a také víme, jak funguje.