Těšíme se na Ježíška… 18.-22.12.2017 B

22. 12. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl hlavně o Ježíškovi. Celý týden jsme si povídali o tom jak asi Ježíšek vypadá, jak to vše stihne, když musí obdarovat tolik dětí a má na to jen jeden večer a vše co ke štědrému dni patří. Namalovali jsme si ježíška přímo u našeho vánočního stromečku a byl pravdu povedený – jeden vypadal jako ježek, druhý jako miminko – představivost dětí neznala meze. V týdnu jsme mimo Ježíška stihli i divadelni představení O Luciáškovi a moc se nám líbilo. Už teď se těšíme na další návštevu oblíbeného divadla. Na konci týdne jsme si popovídali o oslavě, která nás čeká na konci roku. Jedná se o Silvestr 2018 a ten se slaví ohňostrojem, který jsme si dokázali zázračnými třpytkami vyrobit i u nás ve školce a moc se nám povedl. Shlédli jsme i oslavu Nového roku v Číně na IT a to byla opravdu paráda. Využili jsme prvního sněhu a na nedalekém kopci se všichni parádně projeli na bobech. Chceme Vám popřát hodně štestí do Nového roku a ať je minimálně tolik úspěšný jako ten minulý.

Angličtina: Pohybová hra na Mrazíka nás uvedla do pořádně mrazivého týdne. Frost je naším novým kamarádem při cvičení. Když se řekne „FROST“ všichni zmrznou až na kost! Povídání ve společném anglickém kruhu nám pomáhá rozšiřovat slovní zásobu. Vánoční čas už se nám blíží a tak si připomínáme některé české i zahraniční „Christmas traditions“.  Pomocí fingers painting si namalujeme vánoční stromeček podle vlastní fantazie. Tolik zábavy při malování i umývání!

Merry Christmas and Happy New Year!

Tento týden jsme se těšili na Ježíška tak moc, že dny ve školce utekly jako voda. Hráli jsme vánoční pohybové hry, naučili jsme se další básničku a samozřejmě nám tu každý den hrály koledy! Koledy jsme si také zazpívali a zahráli na keyboard a doprovodili se na Orffovy nástroje. Krásně nám to znělo! Opět jsme listovali Tradičníkem a Vánočním zpěvníkem, také jsme nakrmili zvířátka, která si přes zimu musí hledat potravu. Dokončili jsme práci na „oknech“, na kterých jsme malovali jako mráz! V úterý nám přijelo do školky loutkové divadlo! Bylo to opět úžasné a všichni jsme se hezky bavili! Využili jsme, že venku trochu nasněžilo a užili jsme si vánoční koulovačku! Přejeme šťastné a veselé Vánoce!

Rytmika, tanečky, dramaťák: pantomimicky jsme předváděli naše vánoční přání a vzájemně je hádali.

Tvoření: vytvářeli jsme vánoční přáníčko pro rodiče.
Sportovní klub: hráli jsme hru s barvami a moc nás to bavilo.
Muzicírování: už se těšíme na Vánoce a proto jsme si zazpívali vánoční koledy.
Věda je zábava: pomocí pomeranče jsme si udělali vlastní ohňostroj.