Těšíme se na Ježíška !!! 19.-23.12.2016 B

23. 12. 2016 | Kronika - Bohnice

Těšíte se na Ježíška? Žabičky rozhodně ano! Tento týden jsme se těšili všemi smysly. Nejdříve jsme zadělávali na tradiční linecké koláčky, které nám provoněly celou školku. A jak nám chutnaly! Mňam! 🙂

Povídali jsme si o tom, co patří k tradiční štědrovečerní večeři, zpívali a poslouchali jsme koledy, tančili, malovali a vyráběli krásné ozdoby na stromeček.

Kdyby jste si lámali hlavu nad tím, co připravit na zítřejší večeři, vaše ratolesti pro Vás nachytali pořádné kapříky, které si budete moci vyzvednout na hlavní nástěnce 🙂

Přejeme Vám krásné a pohodové prožití vánočních svátků s blízkými, zvláště pak s Vašimi Žabičkami! 🙂

Hlavním úkolem Delfínků v tomto týdnu bylo nejen hrát si se všemi krásnými hračkami, které již od Ježíška dostali ve školce a užít si předvánoční pohodu, ale také si zopakovat, jaký význam pro nás Vánoce mají a co nám přináší. Společně jsme si v jednom dni začali tvořit přáníčka pro rodiče a v dalším je dozdobili. Došlo i na kapra! Tentokrát ovšem jen papírového, kterého si děti vyrobily.

Pro mnohé byla vyvrcholením týdne návštěva našich známých divadelních kamarádek, slepiček Květy a Evelíny, které nás provedly vánočními tradicemi celého světa. A lze jen říci, že my všichni se již TĚŠÍME NA JEŽÍŠKA! VESELÉ VÁNOCE!

Delfínci jsou velmi zpěvaví, a tak jsme využili tento předvánoční čas především k této aktivitě. Opakovali jsme si anglické koledy, které již známe, starší děti velmi šikovně opakovaly s tabulí i těžší neznámé kousky ( Deck the halls etc. ). Hitem týdne byla hra Mr. Stork lost his hat ( Čáp ztratil čepičku ). Jelikož den, kdy přijde Ježíšek se blíží, odpočítávali jsme v kalendáři a to nám dalo příležitost promrskat si čísla. Těšíme se, co nového nám přinese angličtina v roce 2017.

Anglický klub

naše šikovné holky z klubu se rozhodly, že je třeba si dokončit vše řádně v jejich sešitech a tak e také stalo. Dolepovaly, dokreslovaly a opakovaly slovíčka i hlásky. Vzpomněly jsme na všechny knížky, které jsme spolu přečetly od září.