Týden dětí !!! 30.5.-3.6.2016 Ú

3. 6. 2016 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si  povídali o všech dětech na celém světě. Na IT tabuli jsme si ukazovali, jak žijí v různých kulturách a kmenech na celé planetě. Došli jsme  k závěru, že děti na celém světě spojuje láska rodičů, hudba a tanec. Také jsme se pořádně vyřádili na skákacím hradu !!!

Pomalu jsme se začali  připravovat na naši besídku, kde děti předvedou,  co umí.

Tento týden jsme slavili Den dětí.
Na IT tabuli shlédli, jak slaví tento svátek děti na celém světě. Povídali jsme si o tom, jak vypadají děti z různých světových kontinentů, jak asi oslavují, co vše potřebují atd.
Společně jsme si zopakovali básničky a písničky, které známe, zahráli jsme si vědomostní hry.
Den Dětí jsme oslavili na naší zahradě soutěžemi, hrami, společným mlsáním zdravých dobrot. Celý den byl prodchnut kamarádstvím, radostí, teamovou prací a úsměvy. Také jsme se pořádně vyřádili na skákacím hradu !!!
Společně také připravujeme kulisy a dárky na naši Zahradní slavnost.
Logopedie
Procvičujeme hlásku „R“

Tento týden byl na téma „Týden dětí“ Řekli jsme si, co tento den znamená a co všechno se dá s dětmi ten den dělat, aby si ho užily. Věnovali jsme se také nácviku anglických písní,básní a choreografie na besídku.

Tanečky:
Příprava na Vodní pohádku na Zahradní slavnost   – opakování Žabího, Šnečího a Rybího tanečku, upevňování choreografie.
Hudebka:
Opakování a upevňování písní a říkanek z Vodní pohádky.
Tvoření:
Výroba rybích kostýmů – obtisk bublinkové fólie na trička. Tvoření výzdoby do rybníka na Vodní pohádku – tvorba hrnečků, rybiček a šneků. Využití metalických fixů a anilínových barev.

Sportovní hry

Nejdříve jsme se proběhli a uvolnili, následně jsme si protáhli tělíčka a trénovali rovnováhu na balanční čáře. Poté jsme zkoušeli na rozlučkovou slavnost.