Vánoce a jejich tradice … 16.-20.12.2019 J

20. 12. 2019 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se věnovali nejkrásnějším svátkům v roce. Povídali jsme si o tom, proč slavíme Vánoce, jak jej slavili naši předci. Také jsme probrali, jaké zvyky a tradice dodržujeme, co dobrého máme na štědrovečerním stole a co krásného nám, možná, přinese Ježíšek. Byli jsme překvapeni tím, že kapr, bramborový salát a nazdobený stromeček jsou tradicí tuze mladou, naše praprababičky slavily úplně jinak… Krásné svátky, bohatého Ježíška a jen to nejlepší do nového roku.
Se Sovičkami jsme si vyprávěli, jak doma slavíme Vánoce, jaká tradiční jídla jíme nebo jaké zvyky a tradice dodržujeme. Procvičili jsme si vazbu „I want … fór Christmas“ a naučili a zopakovali jsme si spoustu vánočních slovíček (mistletoe, sleigh, presents, bethlehem…).
Tento týden pokračoval v duchu Vánoc. Povídali jsme si s dětmi, co je tradiční pro Vánoce  v Čechách. Navzájem jsme si vyprávěli, co kdo dělá podle tradic a jaké tradice se v našich rodinách dodržují, zpestřují nebo pozměňují.  Zbylo hodně času i na hraní, hlavně s novými  hračkami, které děti dostaly od Ježíška v MŠ minulý týden. Pro všechny z nich jsme společně našli „místečko“. Založili jsme krabičku na obrázky pro Ježíška. A to vše za zvuku českých koled.
Děkujeme všem rodičům za úžasnou spolupráci, přejeme poklidné prožití vánočních svátků, úspěšné vykročení do nového roku. A to vše hlavně ve zdraví.
A na všechny děti se těšíme v novém roce!

Tento týden jsme probrali tradice a Vánoce tady u nás v Čechách.

Naučili jsme se Christmas, Christmas carol.

Christmas food: fish, potato salad, sweets, gingerbread.

Krásné Vánoce všem:

We wish you a merry Christmas and

a happy new year !

Happy holidays to all !