Vánoce a jejich tradice u nás…14.12.-18.12.2020 B

18. 12. 2020 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl hlavně o Ježíškovi, kterého jsme již od pondělí netrpělivě očekávali. Nakonec k nám dorazil ve čtvrtek a moc jsme si to užili. Rozbalování dárků bylo tradičně divoké a nových hraček bylo tolik, že si s nimi budeme jistě ještě dlouho hrát. V týdnu jsme si stihli popovídat o tradicích, které máme u nás v České republice. Házeli jsme botou, pouštěli lodičky a dokonce jsme i rozřezávali jablko a vánoční hvězda se objevila! Také jsme pekli cukroví a vyráběli vánoční ozdoby na stromeček, ale to už jistě víte – bylo to překvapení od dětí pro Vás k Vánocům. V příštím týdnu se budeme hlavně těšit na toho „domácího“ Ježíška a užívat si nové hračky ve školce.
Tento týden byl celý provázen vánoční náladou, takže i vše co jsme se učili, se týkalo času vánočního. Všichni víme, že vánoce se řeknou Christmas i jak popřát Merry Christmas and Happy New Year. Zpívali jsme si Jingle bells. Zkuli jsme si říct “our christmas wishes”…u každého jsou jiné někdo si přeje “a doll” jiný zas “a car” nebo “building blocks, lego, baby doll” . Samozřejmě “presents” najdeme pod “christmas tree”.

Tento týden vyvrcholily všechny naše vánoční přípravy. Děti si namalovaly závěsnou ozdobu a  nalepily třpytky. Vyzkoušeli jsme si také několik tradic; krájení jablíčka, pouštění lodiček ze skořápek, házení botou… Celý týden se ve školce zpívalo a bylo veselo. Největší den byl čtvrtek. Přišel totiž Ježíšek a nadělil nám krásné dárečky. Děkujeme, Ježíšku! Všem přejeme krásnou zlatou neděli!
Rytmika, tanečky, dramaťák: tančili jsme se světýlky a zpívali vánoční písně.
Tvoření: vyrobili jsme sůl do koupele. Voní krásně!
Sportovní klub: vánoční diskotéka se povedla ????.
Muzicírování: Ježíšek ve školce neměl konkurenci.