Vánoce a jejich tradice u nás…14.12.-18.12.2020 J

18. 12. 2020 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si povídali o českých vánočních tradicích. řekli jsme si, jaká slavnostní jídla připravujeme, kdy naděluje Ježíšek. Kde se Ježíšek narodil…naučili jsme se další koledy, které jsme natočili na videa pro Vás. V závěru týdne nás ve školce navštívil Ježíšek a nadělil nám spoustu krásných dárků.
Vánoce už jsou za dveřmi, a tak jsme si se Sovičkami povídali o tom, jaké dárky bychom chtěli, co nám asi tak Ježíšek přinese. Doma si sice na něj musíme ještě pár dní počkat, ale tady ve školce už nás navštívil, tak jsme se seznamovali s dárky, které jsme dostali. Hry, kočárky, knížky, auta… Spoustu těchto slovíček už známe, měli jsme možnost ukázat, že je umíme použít i v praxi. A pro správnou vánoční atmosféru jsme si k tomu poslouchali a zpívali jednoduché anglické koledy.
Tradice Vánoc. Téma jako stvořené pro vyprávění, čtení, poslech koled, shlédnutí různých animovaných krátkých pohádek a hraní si. O to je to snazší, když i naši mateřskou školu navštívil Ježíšek a donesl dětem spoustu krásných hraček. Ale i děti se neskutečně snažily a předvedly, co se vše naučily. Video a fotky z celého týdne hovoří za vše.
Výtvarný kroužek
Lištičky si tento týden dovyzdobily třídu a začaly si vyrábět ,,slané obrázky“ na třídní nástěnku.

Sovičky si tento týden namalovaly zimní krajinu, kdy nám mráz mění přírodu. Taky jsme si zkoušeli malovat Betlém a ukázali si největší Betlém na světě, který máme u nás v Čechách!

Kroužek dramatiky a rytmiky
S Lištičkami jsme si povídali o štědrovečerní večeři, co jíme na vánoce a také jak se na ně připravujeme.
Sovičky si vyprávěly o zvycích a tradicích u nás v Čechách a také jsme si některé z nich zkusili! V jablíčku jsme našli hvězdičku a podle hozeného střevíčku se nám bude paní učitelka brzy vdávat! Také jsme se podívali na Vánoční příběh a naladili se na příchod Ježíška.
Kroužek muzicírování
Písnička Rolničky, rolničky nás s Liškami baví ještě víc, když hrajeme na rolničky. Také jsme si zopakovali zvuky hudebních nástrojů, které známe (housle, basa, flétna, bubínek, dudy) a také jsme si ukázali nové (harmonika, lesní roh)
Celý prosinec Sovičky provází koledy, a to nejen klasické, ale i úplně nové vánoční písničky. Naše nejoblíbenější je Vánoční přání!
Pohybový kroužek
Ani tento týden jsme nepřišli o překážkovou dráhu v podobě mrazivého severního pólu a naučili jsme se novou rozcvičku s vločkou.