Vánoce a jejich tradice u nás… 11.-15.12.2017 B

15. 12. 2017 | Kronika - Bohnice

Byl to týden plný očekávání z blížícího se vánočního setkání s rodiči. Zpívalo se spoustu písniček, hrálo se mnoho her a hlavně se zdobila školka, aby byla patřičně připravena na velký den. Úterní představení se velice líbilo a Jarmark se opravdu velmi vydařil a všem patří obrovské díky za velké dary do kasičky pro zvířátka z nedaleké pražské ZOO. Vše dopadlo na jedničku s hvězdičkou a tak jsme si mohli další dny hlavně užívat nové hračky a hry, které nám donesl Ježíšek do školky. V příštím týdnu si budeme povídat o tom našem „domácím“ Ježíškovi, který nám nosí dárky na Štědrý den.

Tento týden jsme si povídali o Vánocích a jejich tradicích u nás, avšak tím hlavním byl úterní Vánoční jarmark! Naše besídka se vydařila; písničky a hudební nástroje zněly, panenky tancovaly, siláci si protáhli svaly, dětská očka zářila, na jarmarku se vše vykoupilo, jídlo chutnalo, Ježíšek přišel a nadělil dětem dárečky, které už mají místo ve třídách a poličkách – zkrátka báječně strávené odpoledne a večer! Pomocí IT tabule jsme se seznámili s tradicemi, které se už dlouhou v naší zemi drží. Věděli jste například, že vánoční cukroví vzniklo z panáčků, kteří se na Vánoce vyráběli z ovoce? A děti je potom mohly sníst. Tradičníkem na IT tabuli jsme listovali celý týden a moc jsme se z něj dozvěděli. Naše výtvarná činnost byla inspirována mrazem; pokoušeli jsme se napodobit, jak maluje na okna. Básnička týdne o vločce připomínala hádanku a písničkou jsme přivolávali zimu, protože sníme o Vánocích bílých! Písnička se jmenovala „Zima, zimu tu je“. A příští týden nastane obrovitánské těšení na Ježíška!

Rytmika, tanečky dramaťák: pilovali jsme poslední detaily vánočního jarmarku.

Sportovní klub: věnovali jsme se relaxaci po úterním velkolepém výkonu.

Muzicírování: po pečlivém rozezpívání jsme zapletli adventní věnec a zpívali  s doktorem Notičkou.

Věda je zábava: zkoumali jsme barvy, které se bojí špejle!