Vánoce a jejich tradice u nás… 11.-15.12.2017 Ú

15. 12. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si povídali o tom, jak slavili Vánoce naši předci. Na IT tabuli jsme viděli, kde byl původně zavěšený vánoční stromeček, zjistili jsme, proč se na stromeček dává vánoční řetěz, viděli jsme, jaké dárky dřív nosil Ježíšek. Také jsme pilovali písničky a básničky na naší besídku. Ve čtvrtek jsme se všichni sešli na krásném Vánočním setkání ve školce.
Logopedie: hláska „D“
Grafomotorika: vertikála

Angličtina: tento týden vyvrcholily přípravy na besídku. Celý týden se točil kolem připravovaného představení o vločkách a sněhu. S dětmi jsme trénovali básničky, písničky a výslovnost. Opakovali jsme naučená slovíčka a hry. Procvičovali jsme slovíčka – počasí, oblečení, nemoce a vánoční znaky. Pracovali jsme s IT tabulí na téma healthy x sick. Dokončili jsme dárečky pro rodiče k besídce.

Anglický klub: na anglickém kroužku jsme procvičovali slovní spojení, zájmena a question tasks. Stříhání vloček a trénování besídky.

Tento týden jsme si povídali o našich českých vánocích. Povídali jsme si, jaké jsou u nás tradice, jako rozříznutí jablíčka, pouštění lodiček vyrobených ze skořápek oříšků, zpívání koled a zdobení stromečku. Popovídali jsme si i jak to chodí u nás všech doma na Štědrý den – k večeři máme kapra (z něj si necháváme šupinku pro štěstí),  máme sváteční oblečení. Hlavně jsme si říkali, že nám nosí dárky Ježíšek. Zpívali jsme koledy, malovali ozdoby a dělali přáníčka k vánocům. V závěru týdne byla besídka, kde jsme rodičům předvedli krásné představení.

Angličtina: tento týden nebyl o Santu Clausovi, ale o Ježíškovi, protože jsme si povídali o Vánocích u nás. Zopakovali jsme si slovní zásobu týkající se tématu Christmas. Neméně důležitý byl i finální trénink na besídku, kterou jsme si ve čtvrtek všichni společně báječně užili!

Hudební a taneční kroužek: Ježíšek k nám přišel do školky. My jsme mu na oplátku zazpívali, zatančili a zarecitovali. Na předvánoční besídce se nás sešlo více než dost. A děti předvedly, na čem tak pracovaly v hudebním a tanečním kroužku. Besídka je za námi a budeme se těšit na další červencovou…

Výtvarný kroužek: tento týden jsme vyráběli ptáčky – pomocí otisků, vystřihování a lepení. Společně jsme pracovali na výzdobě třídy na Vánoční besídku

Sportovní kroužek: společné hry, padák, trénování taneční sestavy na Vánoční besídku a nechybělo závěrečné protažení.