Vánoční setkání s rodiči aneb možná přijde i Ježíšek!!! 09.-13.12.2019 B

13. 12. 2019 | Kronika - Bohnice

V tomto týdnu jsme se hlavně těšili na středeční Vánoční setkání s rodiči, ale stihli jsme si u toho popovídat i o vánočních tradicích nejen u nás, ale i v zahraničí. Víme, kde nosí dárky Santa, Ježíšek, Svatý Mikuláš, Děda Mráz a další a další. Pomocí obkreslování jsme si vytvořili krásné sněhové vločky a vyzdobili s nimi školku. Celý týden školkou zněly básně a písně hlavně z Vánočního setkání s rodiči. A ve středu to přišlo! Všichni jsme si to náramně užili, do syta se najedli, pěkně pobavili a nakonec i ten Ježíšek k nám do školky zavítal. V dalších dnech jsme si hlavně užívali nové hračky od Ježíška a stihli jsme i výrobu pravých santovských vousů. Příští týden bude poslední v kalendářním roce 2019 ve školce a tak si budeme povídat hlavně o tom, jak se těšíme na toho našeho „domácího“ Ježíška.

I když jsme si tento týden povídali hlavně o vánočních tradicích, nejvíc jsme se těšili na středeční besídku. Moc jsme si ji užili, skvěle se (díky vám, milí rodiče!) nabaštili a dostali jsme od Ježíška nové hračky do školky (ještě před besídkou jsme mu stihli napsat dopis). Po zbytek týdne jsme si s novými hračkami hráli a vymýšleli místa v poličkách. Na IT tabuli jsme se dívali, jak se slaví Vánoce v Evropě, a pečlivě jsme sledovali „Tradičník“. Zkusili jsme si házet střevícem a skóre je jednoznačné; pár holčiček se možná příští rok vdá, ale všichni kluci zůstanou ještě doma 🙂 ! A zkoušeli jsme pomocí baterky a zrcátka pouštět zlatá prasátka na strop – povedlo se!

Rytmika, tanečky, dramaťák: poslední detaily a naše divadlo bude skvělé!

Tvoření: ještě pár dodělávek a Vánoční posvícení může začít!

Muzicírování: zpívali jsme si písničky o zimě a Vánocích????.