Vánoční setkání s rodiči aneb možná přijde i Ježíšek!!! 09.-13.12.2019 J

13. 12. 2019 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si kromě pilování pohádky na naše vánoční setkání povídali o tom, jak slaví Vánoce lidé v jiných koutech světa. O jejich tradičních zvycích, o tom, co nesmí chybět na štědrovečerním stole atd.

Se Sovičkami jsme si povídali o Vánocích v Americe, třeba o tom, že tam nosí dětem dárky Santa Claus… Povídali jsme si také o anglické pohádce „Christmas Carol“ (Vánoční koleda) a říkali si, co to znamená Duch Vánoc – jak můžeme být k druhým laskaví a pomáhat jim.

Může být krásnější téma než Vánoce? Vánoční tradice? Měli jsme stále o čem si povídat. Seznamovat se s tím, jaké zvyky jsou jinde, a to nejen v jiných zemích, ale i v jiných rodinách.

Děti navíc s neskutečnou láskou, nadšením a zodpovědností přistoupily k nácviku besídky na téma „Pohádka o 12 měsících“. Jejich snaha vyvrcholila nádherným vystoupením na besídce pro rodiče. Obrovská gratulace.

Máme tu nejhezčí a nejsvátečnější

období Vánoce ‘’Christmas’’

a ukazovali jsme si ‘’Christmas around the world’’ různé tradice

v celém světě. Umíme ‘’Santa Claus

is coming’’, reindeerSomewhere love you, Christmas tree, Christmas decorations.

Taky jsme se pečlivě připravovali na besídku a dětičky to zvládly perfektně. Moc gratuluji !

Výtvarný kroužek

Vánoce se nám blíží mílovými kroky, proto si Sovičky i Lištičky začaly vyrábět vánoční kapříky.

Sportovní kroužek

Tento týden jsme si cvičili postřeh trochu upravenou hrou Červení a bílí. A opět jsme si i zatančili.

Dramatika a rytmika

S dětmi jsme si procvičovali písničky z pohádky „O Dvanácti měsíčcích“, a to i s rytmickým doprovodem a pohybem.

Muzicírování

Tento týden jsme si zazpívali anglické vánoční koledy jako například Up on the housetop nebo Jingle bells. Poznávali jsme zvuky zvonků a rolniček.