Velikonoce… 18.-21.4.2017 B

21. 4. 2017 | Kronika - Bohnice

V úterý jsme si s Delfínky sdělovali své zážitky z Velikonoc a srovnávali množství vykoledovaných vajíček. Zatímco někteří poté utužovali své zdraví v bazénu na Šutce, ostatní vyráběli papírová vajíčka technikou vodové barvy na voskovky. V dalších dnech jsme se seznámili s tradicí v zahraniční, tedy hledání vajec, která ukryl zajíček. I toho jsme si vyrobili, tentokrát obtiskem houbičky přes šablonu. Jelikož nás tuto sobotu čeká Den Země, ke konci týdne jsme se alespoň stručně seznámili s jeho významem.

Tento týden byl veselý, plný barev, říkanek a zvířátek. Nejprve jsme si přečetli legrační knížku The odd egg (Divné vajíčko) a poté si představili zajíčka v říkance Easter Bunny. Rozcvičovali jsme se u nové hry What´s the time, Mr. Wolf? (Kolik je hodin, pane vlku?). Ani to nám nestačilo a denně zněla školkou písnička pro naše čarodějnické vystoupení Which witch is which.

Anglický klub

S dětmi se snažíme o čtení stále obtížnějších knížek a porozumění nejen obsahu, ale také jistému mravnímu poučení, které je pro anglické dětské knihy tak typické. Tento týden jsme začali knihu novou, a to ve světě známou knížku Elmer o slonovi, který byl jiný než ostatní.

V tomto týdnu jsme pokračovali v tématu „Velikonoce“, kterých děti nemají dost! 🙂 Povídali jsme si o poselství a tradicích tohoto svátku, hráli tematické hry Na kuřátka a slepičky, Na kouzelníka apod. Vyrobili jsme si několik krásných výrobků, jakými byly například zajíčci, velikonoční kraslice a žlutá kuřátka, které si můžete prohlédnout na hlavní nástěnce. Hlavními písněmi tohoto týdne byly „Jaro dělá pokusy“ a „Byla jedna babizna“.

Logopedická prevence: hláska „ž“

Tvoření

Pod rukama nám vznikal strašidelný dům, létali netopýři a sovy. Těšíme se na čarodějnice!

Muzicírování

Chystali jsme čarodějné překvapení. 🙂

Sportovní klub

Krásně jsme si zaběhali podle rytmu a zahráli veleoblíbenou Do vody – z vody.

Věda je zábava

Vyzkoušeli jsme si vzlínání vody v praxi a stavěli jsme barevné zámky z kostek cukru.