Vítr fouká ze strnišť 12.-16.11.2018 B

16. 11. 2018 | Kronika - Bohnice

Na začátku týdne jsme s předškoláky vyrazili do nedaleké ďáblické hvězdárny. Počasí nám sice nepřálo, a tak jsme se nemohli podívat na slunce obrovským dalekohledem, ale i tak jsme si návštěvu užili, podívali si na krásnou pohádku o sluníčku a koupili si  dárečky na památku. Fouká ze strnišť bylo tématem tohoto týdne ve školce. Pověděli a ukázali jsme si, co všechno dokáže vítr.  V týdnu jsme stihli i pouštění draka. Každý se s drakem musel pořádně proběhnout, protože vítr nám tento týden moc nepřál. Na konci týdne jsme si vyrobili ještě našeho papírového draka, u kterého jsme procvičili prstíky stříháním, překládáním papíru a samozřejmě i malováním štětečkem. Už teď se těšíme na Vánoční slavnost, která nás čeká už za necelý měsíc a tak pilně trénujeme. V příštím týdnu se podíváme na to, jak   můžeme chránit naší přírodu.

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali na téma vítr. Zopakovali jsme si slovíčka týkající se počasí a zaměřili jsme se na ta, která s větrem souvisejí. K tomu nám pomohla videa Peppa Pig – Windy Day, Windy Weather, Hurricane a bajka The Sun and the Wind. Také jsme si zpívali písničku „Sun, Rain, Wind and Snow“ a povídali si o pouštění draka.

Tento týden byl ve znamení větru. Dozvěděli jsme se, jak vítr vzniká, i jak jej lidé umí využívat. Zahráli jsme si na vichřici a byli jsme rádi, že nás vítr neodfoukl. Naučili jsme se písničku o meluzíně a básničku o listopadu. Pouštěli jsme draka a vyrobili jsme si krásné barevné větrníky, které jsme otestovali na vycházce – fungovaly náramně.

Rytmika, tanečky, dramaťák: ukázali jsme si, co je gospel a zkusili jsme si zpívání a tančení v gospelovém duchu.????

Tvoření: vyrobili jsme si draka, který létá, i když nefouká. Všichni z něj máme velkou radost!

Sportovní klub: a další velkou radost nám udělala překážková opičí dráha na několik způsobů.

Muzicírování: tančilo a zpívalo se ostošest. Vánoce se blíží…????

Věda je zábava: okouzlil nás balónek, který se nafukuje sám. Může za to stoupání horkého vzduchu!