Záchranné složky… 9.-13.3.2015

12. 3. 2015 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Máme za sebou týden akčních hrdinů a napínavých situací. Povídali jsme si totiž o záchranných složkách.

V pondělí jsme prozkoumali hasiče. Zajímalo nás, jak vypadají, jaké mají auto a také jsme se naučili, na jaké číslo máme zavolat, když potřebujeme jejich pomoc.

V úterý jsme pátrali po tom, co je požár a jak může být oheň nebezpečný a jestli hasiči vyjíždějí jenom k požáru. Moc se nám to líbilo a už je mezi námi spousta adeptů na budoucí hasiče.

Ve středu jsme vyrazili plavat, tentokrát a Alinou. Pak nám  David ve školce odborně vysvětlil, jak vypadá sanitka, protože je umí stavět. Byli jsme nadšení!

Ve čtvrtek k nám přišla do školky na návštěvu opravdická sestřička Mája a ukázala nám, jak se ošetřuje zranění, měří krevní tlak a jak vypadají doktoři a sestřičky v nemocnici. Nakonec jsme si všichni zahráli na pacienty a nechali se dobrovolně ošetřit. Kéž nám to všem vydrží!

V pátek jsme byli ve společnosti mužů zákona a povídali si o tom, co má na práci Policie.

Podívali jsme se na policejní dopravní prostředky a uniformy. Hlavně kluci si přišli na své.Krásný víkend a jestli vám bude venku zima, můžete se podívat do nějaké pěkné knížky, protože si o nich budeme povídat.

Hasiči

Když zahouká siréna –

co to asi znamená?

S autem k ohni profičí

nebojácní hasiči.

Uvidíš-li oheň plát!

Tak volej sto padesát!!

Záchranka

Modrá značka u silnice

oznamuje nemocnice!

Potřebuješ pomoc hned?

Volej – sto padesát pět.

Policie

Modrá značka s písmenky

policii znamená

chrání nás a pomáhají,

to přec každý dávno zná.

Službu oni mají stále,

volno ani chviličku,

telefonem můžeš volat

jedna, pět a osmičku.

Tento týden jsme se se žabičkami zaměřili na řešení krizových situací. Děti se seznámily se třemi základními záchrannými složkami- policie, hasiči a záchranná služba.

První den tohoto týdne jsme se seznamovali s prací hasičů. K tomuto tématu jsme si vybrali naučnou básničku, která nás provázela celým dnem.

Když zahouká siréna –

co to asi znamená?

S autem k ohni profičí

nebojácní hasiči.

Uvidíš-li oheň plát!

Tak volej sto padesát!!

V úterý nás navštívila pracovnice pro Lesy ČR,která  děti zajímavých a hravým způsobem seznamovala se zvířátky, které žijí v lese. Děti měly možnost pohladit si například liščí či norkový kožich, potěžkat si mufloní a jelení parohy nebo si osahat kančí lebku. Dětem se tato zkušenost velice líbila.

Ve středu nás zajímalo, co dělá záchranná služba, jak vypadá jejich vybavení a jak asi probíhá jejich výjezd. Humorných způsobem jsme si takový výjezd za pacientem předvedli.

Modrá značka u silnice

oznamuje nemocnice!

Potřebuješ pomoc hned?

Volej – sto padesát pět.

Další den se děti seznamovaly se zásadami první pomoci. Ošetřovali jsme se, obvazovali a opakovali, co jsme se již v tomto týdnu dozvěděli. K tomuto účelu jsme mohli přivítat zdravotní sestru, která nám interaktivním způsobem popsala její práci a co všechno k ošetření potřebuje. Bylo to moc prima!

Co má na starosti policista a v jakém jezdí autě nás zajímalo poslední páteční den. Z alobalu jsme si poté vytvořili velmi důležitou pomůcku, kterými byla pouta.

V tomto týdnu jsme zažili spoustu vzrušujících zážitků. První pomoc, sirény, hasičská a policejní auta, to všechno nás velmi zajímalo a navíc jsme se naučili i důležitá tel.čísla na policii, záchranku a hasiče.

Slovní zásoba: a fire engine, an ambulance, a police car, a policeman, a doctor, a fireman, fire, 155, 158, 150

Písnička:

Videa:

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Společnými silami jsme postavili hasičské nákladní auto, převtělili se do hasičů a absolvovali jsme několik napínavých výjezdů do hořící pizzerie, k požáru ve výtahu, k nehodě ve studně a zachránili jsme kočku na stromě. Bylo to super!

Tvoření: Podívali jsme se na opravdickou záchrannou akci a vytvořili obrázek se záchranáři v akci.

Je moc povedený a nejvíce jsme pyšní na záchranářská auta.

Muzicírování: Terezka nás naučila další veselou písničku Sandály. Ode dneška už si nespleteme, který je pravý… A ještě jsme si parádně zakřepčili!

Sportovní klub: Absolvovali jsme náročný policejní výcvik a náramně nás to bavilo, i když jsme si dali pořádně do těla. Někteří kluci už dělají kliky jako dospěláci!