Záchranné složky … 9.-13.3.2015

13. 3. 2015 | Kronika - Jirny

Týden věnovaný záchranným složkám nás všechny pobavil i poučil. V pondělí

k nám do školky přijelo divadlo s představením Mokrá pohádka. Příběh vodníka a pradlenky byl legrační a dokonce si někteří z nás s pradlenkou zatančili a zazpívali. V úterý jsme si povídali o hasičích. Dozvěděli jsme se, že skoro všichni z naší třídy hasiče velmi obdivují a rádi by se jimi stali v dospělosti. Ve středu jsme si povídali o práci policistů. S vyrobenými terčíky jsme si zahráli hru na auta. Ve čtvrtek nás navšívila záchranářka. Povídali jsme si o uniformách, sanitních vozech, vybavení a také jsme si vyzkoušeli ošetření některých zranění. Dále jsme si vyzkoušeli telefonát na číslo 155, takže už víme, co do telefonu máme říct a které číslo vytočit. Poslední den týdne jsme navštívili místní hasičskou stanici. Mohli jsme si tam vše osahat a prohlédnout, což nás strašně bavilo. Příští týden se budeme zajímat o téma Kniha! Krásný víkend! 🙂

V pondělí jsme se s dětmi v kroužku bavili o náplni práce hasiče. Děti velmi překvapovalo, že hasiči nehasí jen požáry. Použili jsme IT techniku a sledovali zásahy hasičů. Učili jsme se poznávat čísla 1, 5, 8, 0

Úterý bylo zasvěceno policii a bezpečnosti na ulicích (ve vztahu k dětem).

Středu jsme ještě trávili u tématu policie. Ukazovali jsme si zásahy policistů. Poznávali jsme jednotlivé uniformy, učili se barvy a jak policisty poznáme. Nakonec si děti omalovaly obrázky PČR, kde měly za úkol správně domalovat barvy aut a uniforem. Opakovali jsme čísla.

Ve čtvrtek nás navštívila pracovnice pražské záchranné služby. Děti se dozvěděly, co záchranář dělá, jaké má pomůcky, kdy je třeba volat dospělého. Byly poučeny o bezpečnosti, jak ošetřit rány a zlomeniny, což si následně vyzkoušely nejen na plyšácích, ale k jejich radosti i na učitelích.

V pátek jsme navštívili hasičárnu v Úvalech. Ochotní hasiči děti seznámili s tím, co dělají a nechali děti si vše osahat. Uniformy, prozkoumávali hasičské auto, dýchací masky a spoustu dalších věcí.

Rytmika – téma – hasiči

• motivace – hořící oheň -rozhovor s dětmi na téma ,,Jak přivolat pomoc“
  • taneční improvizace – Hoří má panenko…
  • Hasiči – tančíme podle IT tabule
  • opakování tanečku Bum Bác
  • hra na pet lahve
  • závěrečná rytmizace s tamburínou, rozloučení

Plavání

Na posledním plavání v Klánovicích jsme si zaskákali do vody a jako poslední odměna nás čekala krásná klouzačka do vody! Byla to velká zábava.

Hudební kroužek

Tento týden jsme se na začátku hodiny rozezpívali a procvičili si mluvidla. PO krátkém dechovém cvičení jsme zpívali s kartičkami píseň z minulého týdne Hroši. Následovala hudebně pohybová hra. Na kartičkách jsme poznávali a vytleskávali délky not. Na závěr hodiny jsme si zopakovali, která strana je pravá a která levá. O stranách se totiž zpívá i v nové písni Sandály.

Tvořivá dílna

Tento týden se bavíme o hasičích, o záchranářích a jiných ochráncích zákona. Proto jsme se naučili malovat hasičský vůz. Udělali jsme si skládačku hasičského vozu, použili pastelky, nůžky a lepidlo.

Sportovní odpoledne

Rozcvičili jsme se pomocí ukázky na interaktivní tabuli, zopakovali jógu pro děti. Zacvičili cviky ve dvojicích, zahráli Chodí pešek okolo, Cukr káva limonáda, Honzo vstávej. Děti si zacvičily balanční cvičení. Naučily se holubičku.

Anglický klub

Tento týden byl plný hasičů a policajtů. Naučili jsme se ale také jak se řeknou jiná povoláni. Pouštěli jsme si písničku People Song a všichni jsme si ji společně zazpívali. Hráli jsme hry s interaktivní tabulí a procvičovali jsme spojení: He is a……fireman atd. She is a…..nurse atd.

Písnička:

Básnička:

Semafor

Na přechodu pozor dáme,

nehrajem  si neběháme,

pěkně svižně vykročíme. Proč?

To všichni dobře víme!

Když zasvítí červená,