Zahradní slavnost 15.6.2016 a výlet do ZOO Chleby 13.6.2016 B

17. 6. 2016 | Kronika - Bohnice

Defínci:

Pouť do minulosti stále trvá, protože se to v Čechách hrady a zámky jenom hemží. Je to dobrodružné je objevovat.

Už v pondělí jsme si vyzkoušeli putování naostro. Výlet do ZOO Chleby byl skvělý a i počasí se nakonec umoudřilo. Viděli jsme spoustu zvířat úplně zblízka. Dokonce jsme slyšeli vrnět geparda. Polední piknik se nám velice zamlouval a užili jsme si i řádění na krásném dětském hřišti. Byl to báječný den! Další den jsme se nemohli dočkat zahradní slavnosti a když to vypuklo, byla to hostina jako na zámku. Stoly plné dobrot, slavnostní nálada, spousta hostů,  byly i malované šerpy. A objevil se i hrad – dokonce skákací. Jako z pohádky! Popřáli jsme Evičce a Natálce hodně štěstí ve škole a radostně jsme si zařádili na zahradě. Paráda! Být na chvíli ve středověku bylo velice inspirující a rádi si to někdy zopakujeme.

Nádherný skoro letní víkend. My příští týden nebudeme troškařit a vydáme se na cestu kolem světa!

Odpolední aktivity:

Tvoření: Naše scénografické počiny pokračují a už brzy je uvidíte na scéně!

Sportovní klub: Po včerejších bujarých skokanských zážitcích ve skákacím hradě jsme se věnovali především relaxaci na zahradě : ).

Tam, kde jsme minulý týden skončili, tam jsme tento týden pokračovali.

Nej​​dříve nás čekal celodenní výlet do krásné malebné Zoo, kde měly děti možnost pozorovat v přímé blízkosti geparda, ukřičené opičky, lamy, orla skalního apod. Velký úspěch sklidily též obrovští kapři a modrý papoušek Ara.

Velkým a očekávaným dnem tohoto týdne byla bezesporu středa, kdy děti čekala zahradní slavnost, na kterou se velice těšily. Měly radost, že mohou mamince a tatínkovi předvést báseň kterou pro ně zdramatizovaly.

Během týdne jsme si povídali dále o hradech a zámcích, které jsou v naší blízkosti. např. Pražský hrad, Karlštejn, Okoř a Křivoklát.

I přesto, že jsme se tento týden věnovali především nácviku na slavnost a tudíž jsme procvičovali fráze spojené s vystoupením, samozřejmě nám zbyl i čas na rozšíření slovní zásoby týkající se hradů a zámků. I ty děti, které si v minulém týdnu nezapamatovaly základní slovíčka ( jako např. hrad, princezna, král atd. ) je jistě zařadily do svého slovníku tento týden.

V poslední době se s dětmi hodně věnujeme určování pravé a levé strany a procvičujeme jako vždy především v praxi. Při procházkách tak již hodně dětí pohotově reaguje na pokyny typu „turn right/left/go straight“ ( zatoč doprava/doleva/jdi rovně ).

Nebojíme se už ani vět a to nejen v pasivní formě. Starší Delfínci si bez problémů nyní ke konci roku již umí požádat celou větou o vše potřebné a také děti, které se zprvu bály, již odhodily zábrany. Skvělé!!!