Zahradní slavnost se povedla!!! 22.- 26.6.2015

26. 6. 2015 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se už opravdu těšili na prázdniny.

Zároveň jsme si začali uvědomovat, že s některými z Vás se již loučíme. Bude se nám stýskat :(. V pondělí jsme si zabalili kufříky na prázdniny. Řekli jsme si, co všechno do prázdninového kufříku patří a co bychom ještě rádi přibalili. Také jsme si zahráli hru na rychlé balení. Každý soutěžící musel sbalit kufřík, proběhnout dráhu a kufřík opět vysypat pro dalšího závodníka. Děti hra moc bavila. V úterý jsme si povídali o dopravních prostředcích. Dohadovali jsme se, kterým dopravním prostředkem bychom cestovali nejraději. Ve středu jsme si představili prázdninovou slovní zásobu a shlédli ukázky a videa na IT. Také jsme pracovali na projektu pro sourozence jednoho z dětí. Čtvrtý den už byl od rána ve slavnostním duchu. Od rána jsme se připravovali na odpolední vystoupení, naposledy jsme si vše vyzkoušeli a nazdobili zahradu. Myslím, že vystoupení se podařilo a máme velkou radost, pokud se Vám odpoledne líbilo. Poslední den jsme si povídali o prázdninách u babiček a rovnou jsme vytvořili soutěžní práci na téma „Šťastné stáří“. Příští týden je již prázdninový a těšíme se na řemesla. Krásný víkend!

Poslední týden ve školce jsme si s dětmi povídali o prázdninách. V ranním kruhu jsme si pověděli, kam o prázdninách pojedeme a kam se těšíme. S dětmi jsme se bavili o létě a jeho znacích. Na interaktivní tabuli jsme hráli hru, kde jsme jednotlivé atributy přiřazovali jednotlivým ročním obdobím.

Úterý bylo zasvěceno cestování. S dětmi jsme si povídali o dopravních prostředcích. Probrali jsme auta, autobusy, lodě, vlaky a letadla. Vše za doprovodu IT ukázek. Dětem jsme také pouštěli zvuky dopravních prostředků a ty měly za úkol uhádnout, kterému dopravnímu prostředku zvuk patří. Nakonec jsme s dětmi vyráběli vlaštovky a lodičky z papíru (skládání), děti si nakonec vše vybarvili a poté jsme vyrazili ven.

Středa se nesla v duchu povídání si o bezpečnosti o prázdninách. Důraz byl kladen na situace, jako jsou pobyt u vody, v lese, setkání s cizími lidmi, setkání se zvířaty, přecházení vozovky a situace, kdy se dítě ztratí. Poté jsme se věnovali opakování básničky na školní besídku a vyrazili ven.

Ve čtvrtek jsme se si s dětmi zopakovali všechno, co jsme se naučili, zopakovali si básničku na školní besídku a věnovali se přípravám školky.

Pátek se nesl v duchu loučení s dětmi před prázdninami a tak jsme se zcela podřídili dětem a nechali celý den na nich a jejich přáních.

Rytmika

Opakovali jsme tanečky na závěrečné vystoupení. Přečetli jsme si básničku o létě. Zacvičili rytmické cviky.

Tvořivá dílna

Rozmíchali jsme sádru a vylili formu, která byla připravená na sluníčka. Sluníčka jsme vyzdobili třpytkami nebo ozdobami, tak aby se krásně leskla. Některá sluníčka má paprsky.