Zámky 15.-19.6.2020 J

20. 6. 2020 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme cestovali po těch nejkrásnějších zámcích nejen v České republice. Navštívili jsme královské paláce ve Francii, Velké Británii, Španělsku, Německu, Rusku… Řekli jsme si také spoustu zajímavostí ze dvora Ludvíka XIV.

Jaký byl asi život na zámku? Co lidé na zámku měli, kde trávili čas? Procvičovali jsme si v angličtině slovíčka o zámecké (a tak trochu i o naší) domácnosti a opakovali jsme si a trénovali jsme rozdíl mezi HE a SHE, tedy mezi zájmeny on a ona.
Putování po hradech a zámcích pokračovalo. Tentokrát jsme obdivovali krásy Zámku a hradu Staré Hrady. Na interaktivní tabuli jsme si užili virtuální prohlídku, pokochali se krásnými fotografiemi a nechybělo ani video rytířského zápasu. Společně jsme si pak prohlédli knihy přímo ze Starých Hradů s nádhernými příběhy a obrázky.
Na závěr jsme ještě přidali jednu z dalších pověstí spojených s Vyšehradem O Šemíkovi.

Tento týden jsme procestovali další české zámky a hrady a přitom jsme se naučili slovíčka: castle, huge building, from stone, grass, flowers, King, Queen, Crown, princess, prince, knight.

Také jsme vyrobili překvapení pro tatinky: surprise for father’s day, ‘’key chain from clay with heart shaped finger prints’’.

Veverky
Tento týden jsme zavítali na naše zámky. Navštívili jsme náš nejkrásnější zámek Hlubokou nad Vltavou, zámek Červenou Lhotu, kde se točila pohádka Zlatovláska, kterou jsme si spolu i zahráli, zámek Loučeň se svými labyrinty aj. Velkou radost nám udělal program “ Bezpečný pes „, protože k nám do školky zavítali živí pejsci. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého a trénovali, co máme dělat, když potkáme zlého psa. A nezapomněli jsme ani s malým dárečkem na tatínky.

Výtvarný kroužek
K tématu zámky jsme si vyrobili každý svůj rodinný erb se svou značkou.
Sportovní kroužek
Tento týden jsme si užili protahovací cviky a opět nechyběla nejvíc oblíbená hra na židličkovanou.
Kroužek muzicírování
Kdo by neměl rád písničku Prší, prší… , Šla nanynka do zelí nebo Pec nám spadla. A proto jsme si zahráli poznávací hru, kdy děti podle obrázků poznávali písničky a také jich pár uzdravili s panem Dr. Notičkou.
Kroužek dramatiky a rytmiky
Zahradní slavnost se blíží, proto trénujeme, co nám síly stačí.