Zimní hry a sporty 20.-24.1.2020 J

24. 1. 2020 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si kromě druhů zimních sportů, které jsme si zopakovali, ukázali a pověděli o dalších sportech a možnostech zimního vyžití. Také jsme si připomněli úspěchy našich sportovců na zimních olympijských hrách. A všichni se těšíme na LOH, které se uskuteční v tomto roce.

Po tomto týdnu už v Sovičkách umíme pojmenovat všemožné zimní sporty – od běžného lyžování či bruslení až po např. skeleton nebo curling. Povídali jsme si o tom, které ze zimních sportů máme rádi nebo bychom chtěli jednou zkusit a jaké pomůcky k tomu potřebujeme.

Zimní sporty jsme si tento týden nemohli vyzkoušet na sněhu, ale to nás neodradilo, abychom si na některé z nich hráli ve třídě. Vyzkoušeli jsme si například bobování, bruslení, biatlon, curling. Na interaktivní tabuli jsme shlédli reálná videa spousty ostatních zimních sportů. Děti se seznámily s pojmem olympiáda, s vlajkou olympiády, významem barev jednotlivých kruhů. Dozvěděly se, a popravdě byly překvapené, kolik naše malá země Česko získala medailí na posledních ZOH. Každý si vyrobil olympijskou vlajku a dostal medaili za své celotýdenní výkony.

Tento týden jsme si povídali o zimních sportech: winter sports, winter games, ukázali jsme si ski, skiing, ice skating, ice hokey, figure skating, snowboarding.

Taky jsme si vyrobili Olympic Rings a víme, že každý kruh reprezentuje jeden kontinent. Děti si vyzkoušely olympiádu a dostali medaile ‘’Gold Medal’’.

Výtvarný kroužek

Zimní hry a sporty jsou téma tohoto týdne a tak si Lišky vyrobily brusle na led a lyžaře.

Sovičky si tento týden pomocí temper a kartonu vyrobily lyže.

Sportovní kroužek

Rytmické cvičení, jóga a překážková dráha, kterou jsme absolvovali pomocí předvádění zimních sportů, nás moc bavilo.

Kroužek muzicírování

V rámci muzicírování jsme si hráli a zpívali s xylofony. Udělali jsme si malý xylofonový orchestr, zkoušeli na něm různé dvojzvuky, souzvuky a harmonie, ale také hrát melodii písniček, které známe.

Dramatika a rytmika

Děti jednotlivě pantomimicky předváděly sporty svým kamarádům, kteří je hádali. Pak si je skupinově všichni vyzkoušeli. Navíc jsme se pobavili pexesem v pohybu s tématikou zimních sportů.